סרט מלחמה

לוחמי היס"מ שחיסלו את המחבלים בשדרות בשחזור דרמטי | צפו

רב פקד יהב סימן, מפקד יס"מ לכיש ורס"ר ניב יוסף, סגן מפקד צוות ביס"מ לכיש, הוזעקו בבוקר שמחת תורה להלחם מול מחבלי חמאס שחדרו לשדרות וחיסלו אחד אחרי השני | צפו בשחזור הדרמטי (חדשות)

ישי כהן | כיכר השבת |
הריאיון המלא | צפו (צילום: צילום: אשר רוט | הפקה: איציק אוחנה ואשר רוט. עריכה: ידידיה כהן)

בבוקר שמחת תורה, עת פרצו אלפי מחבלי חמאס ליישובי הדרום במתקפת הפתע, הוקפצו אלפי לוחמים ושוטרים בכדי להלחם קרב פנים מול פנים עם המחבלים שטבחו בתושבי הדרום.

שניים מהם הם רב פקד יהב סימן, מפקד יס"מ לכיש ורס"ר ניב יוסף, סגן מפקד צוות ביס"מ לכיש, שהוקפצו להלחם במחבלי חמאס שהצליחו לחדור לעיר שדרות.

בריאיון מיוחד, בכניסה לעיר שפונתה, הם משחזרים את הקרב ההוא מול מחבלי חמאס, החיסול, הירי הכבד והחשש מירי דוד צדדי. צפו בריאיון המלא.

לוחמי היס"מ משחזרים בריאיון לישי כהן

רב פקד יהב סימן מספר: "שבת בבוקר אני כתושב העוטף, מתעוררים לקול ירי מרצועת עזה לשטח ישראל, ירי לא רגיל. כמות אדירה של טילים, זה היה משהו לא שגרתי, מיד נכנסים עם האשה והבנות לממ"ד. אני בודק אם הייתה איזו פעולה צבאית שגרמה לירי הזה. אני מכניס את היחידה לכוננות".

רס"ר ניב יוסף מספר על הבוקר ההוא: "כוח אחד מגיע לכניסה לשדרות וכוח שני מאגף משער הנגב, אנחנו מזהים מספר רב של מחבלים, משם מתחילים לנהל דו קרב ירי מול המחבלים. לאחר מספר דקות מצטרף אלינו כוח של יחידה מיוחדת ומזהים עוד מספר רב של מחבלים, האזרחים עדיין לא מבינים מה קורה בצומת. לצערנו מחבל יורה טיל נ|ט על רכב ופוגע, אנחנו מנהלים דו קרב של ירי ואנחנו מכינים שחיסלנו את האיום. עוברים מזירה לזירה".

"אני מבין שאני באירוע אחר", מספר יהב: "ככל שאני מתקדם אני מבין את גודל האירוע. אני מגיע לצומת שדרות, הייתה פה תנועה, הגענו לאשקלון וההתארגנו, יצאנו לכיוון 'יד מרדכי' ושם חיסלנו מחבליםץ אני מבין שבשדרות מתנהל טבח וחייבים להגיע לשדרות. מגיעים ממש לפה לכניסה לשדרות, היו פה כבר לוחמים, אנחנו מנהלים קרב מול שמונה מחבלים, כולם חמושים בהרבה נשק".

צפו בשחזור הדרמטי והמלא

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר