ישראל במלחמהישראל במלחמה
הקרב על בית שמש | צפו

אבוטבול: בלוך לא תגיע לסיבוב שני, רבנים מ'דגל' תומכים בי; מנהל מו"מ מתקדם עם 'הפלג'

סגן השר משה אבוטבול מבקש לחזור לראשות עיריית בית שמש, תפקיד בו כיהן עשור, ובדרך הוא מתמודד עם נציג 'דגל' שמוליק גרינברג וראש העיר המכהנת עליזה בלוך | בריאיון לישי כהן באולפן 'כיכר' הוא בטוח בעצמו שיצליח לנצח כבר בסיבוב הראשון, חושף את המשא ומתן עם אנשי 'הפלג הירושלמי', השיחות עם רבני 'דגל התורה', ההסכם עם ויז'ניץ והאם יישאר בעיריית בית שמש במידה ולא ינצח בבחירות | הריאיון המלא (ארץ)

ישי כהן | כיכר השבת |
צפו בריאיון המלא (צילוםועריכה: למי עזוז)

16 ימים לבחירות לרשויות המקומיות ואחת הערים בה מתנהל הקרב הגדול בין הסיעות החרדיות היא העיר בית שמש. שם מתמודדים משה אבוטבול, נציג ש"ס הזוכה לתמיכת חלקים ב'אגודת ישראל', שמואל גרינברג, נציג 'דגל התורה' הזוכה לתמיכת 'שלומי אמונים' וראש העיר המכהנת עליזה בלוך.

בריאיון מיוחד ל'כיכר השבת', מסביר סגן השר, משה אבוטבול, למה הוא בטוח בניצחונו עוד בסיבוב הראשון, חושף את המשא ומתן עם 'הפלג הירושלמי', מדבר על התמיכה לה הוא זוכה מרבנים ב'דגל התורה', מסביר כיצד יתמודד עם הקיצוניים בעיר והאם ימנה שני רבני עיר חרדים בבית שמש? צפו בריאיון המלא.

כותרות מהריאיון

תחילה התייחס סגן השר אבוטבול לחילול השבת של רה"מ נתניהו כשפרסם הודעה בעיצומה של שבת קודש: "גם בעבר כאשר רה"מ הוציא הודעה - לא היססתי וכתבתי לו מכתב בשם 40 חברי כנסת שעליו לחדול.

"אני חושב שכל דבר שהוא חילול שבת, לא משנה אם זה רה"מ או נשיא ושר, השבת זה הערך יהודי של כולנו, אסור לפגוע בו, ההודעה יכולה להמתין גם למוצאי שבת. נתניהו יודע מה זה, מדבר על ערכים יהודיים, מצופה ממנו הרבה יותר, יש לו שותפים בכירים בתוך הגוש, גם הם נוהגים לשמור שבת".

באשר להתמודדות שלו לקדנציה שלישית בראשות העיר בית שמש, אומר אבוטבול: "אני חושב שאני בעצם יצאתי לחמש שנים, העשרתי הרבה יותר, גיליתי דברים שאחרים לא יכולים הלביא אותם, הייתי במשרד ממשלתי, איך הוועדות בכנסת פועלות, עשיתי חמש שנים של השתלמות, אני מגיע משודרג לעיר בית שמש. אחרי עשר שנים, עם הפוגה שהלכתי ללמוד, זה בסדר, אני לא כזה קשיש".

אבוטבול בטוח בעצמו שהוא מצליח לנצח את הקרב על ראשות העיר כבר בסיבוב ראשון: "זה הסיפור, אנחנו נפגשים פה בעוד שבועיים וחצי עם קידומת אחרת, ראש העיר. יש לנו את 'הליכוד', זה הולך להיסגר, יש את 'אגודת ישראל' וכמובן ש"ס. אני מאמין מיליון אחוז ש'הליכוד' איתנו".

משה אבוטבול בריאיון לישי כהן

על המו"מ עם 'הפלג הירושלמי', אומר סגן השר: "יש כאלו שנמצאים איתי במשא ומתן, זה 'הפלג הירושלמי', עם כולם אנחנו במו"מ. יש לי סדר למשנה, קודם נסיים את האירוע עם 'הליכוד', אבל במקביל אני יושב עם כולם. כן, אני במו"מ עם 'הפלג' ואני מאמין שאצליח להביא אותם, הם רואים בי שותף כי הם קיבלו ממני המון כשהייתי ראש העיר".

"אני מאמין, לפי התחזיות והסקרים הפנימיים שלנו, אנחנו בעזרת ה' בעוד שבועיים וחצי - ניפגש פה אצלך כראש העיר", חוזר אבוטבול על עמדתו: "עליזה בלוך לא תגיע לסיבוב שני, כי אין לה עם מי להגיע לסיבוב שני, זה ייגמר בסיבוב אחד ואני זה שיינצח".

אבוטבול פונה ליו"ר 'דגל' גפני: "הייתי נותן עצה טובה לגפני, שהוא אדם הגון, הרי א,ף אחד לא רוצה להישאר עם שם לא נעים של 'לא קיימת הסכם', שימשיך עם פרוש באלעד, אבל על זה שהוא לא שילם באלעד - מה יותר יפה שישלם בבית שמש ויגיד למועמד שלו 'אנא רד מהמפה, אנחנו צריכים לשלם בש"ס', גפני צריך להגיד לגרינברג לפרוש מהמרוץ כנגד זה שהוא לא שילם באלעד".

המועמד לראשות העיר מטעם ש"ס חושף כי יש רנבים ב'דגל התורה' שתומכים בו: "אני לא רציך הלביא אותם, הם באים לבד. הם אומרים לי הרבנים שלהם, רבנים מהשורה הראשונה, הם אומרים שבסיבוב הקודם ארבע מועצות גדולי תורה אמרו להצביע לאבוטבול, קמו אנשים ועשו דין לעצמם והכל נחשף, עכשיו הם רוצים לעשות תיקון. החלק השני של הרבנים שאומרים: הכרת הטוב, עשר שנים נתת בלא חשבון, אגיד להם לא?".

בסיום הריאיון שאלנו את אבוטבול על סוגיית רבני העיר, כאשר לעיר צפויים להתמנות שני רבנים, והשאלה האם ימנה רב עיר ספרדי חרדי ורב עיר אשכנזי דתי לאומי: "נמנה רב ספרדי ואשכנזי, נתייעץ עם גדולי התורה. רב אשכנזי - נשאל את אותם רבנים שהם בעצם לקדם אותם, הרבה רבנים מהמגזר הליטאי לא רוצים את רבנות העיר. בעיר בית שמש יהיו רבנים שיהיו מקובלים על כולם. אני לא מחלק עכשיו מידע שאני לא יודע את הנתונים, אסור להתעלם מהמגזר המכובד של הדתי לאומי".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר