אאא

לאחר שלושה ימים בהם סבלו תושבי ירושלים מצחנת אשפה שהלכה ונערמה ברחבי העיר, הודיע הערב (שלישי) ראש העיר ניר ברקת על סיומה של השביתה בעיר, עליה הכריז כחלק ממאבק שהוא מנהל מול משרד האוצר. סיום השביתה מגיע לאחר שיחת טלפון שקיים ברקת על ראש הממשלה.

באוצר חוגגים: 

בהודעת עיריית ירושלים נאמר כי "ראש הממשלה בנימין נתניהו, התקשר הערב לראש העיר ירושלים ניר ברקת, וביקש ממנו לסיים את השביתה, וכן הזמין אותו לישיבת הממשלה הקרובה ביום ראשון, במטרה לסייע ולמצוא פיתרון ראוי לתקציבה של ירושלים".

ניר ברקת ונתניהו. ארכיון (צילום: הדס פרוש, פלאש 90)
ניר ברקת ונתניהו. ארכיון (צילום: הדס פרוש, פלאש 90)
הגדלה

לפי העירייה, "ראש העיר נענה לבקשתו וסיכם עם שותפיו למאבק - הנהלת העיר, ההסתדרות בירושלים, ארגון ההורים העירוני, והמינהלים הקהילתיים על הפסקת העיצומים במטרה לאפשר ברוח טובה לסיים את המשבר".

ראש העיר ניר ברקת מסר הערב: "אני מודה לראש הממשלה שהחליט לקחת אחריות ולהתערב ולהביא את הסוגיה לפתחה של ממשלת ישראל כדי להביא פיתרון שיבטיח את עתידה של ירושלים. כמו כן אני רוצה להודות לשר לענייני ירושלים זאב אלקין על מעורבותו".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

(צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
האשפה בירושלים (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
הגדלה
(צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
(צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
הגדלה

ברקת הוסיף כי "אין לנו דרך אחרת, רק להצליח. נמשיך לעמוד על המשמר כדי להבטיח שתושבי ירושלים יקבלו את המגיע להם. כולי תקווה שהתערבותו של ראש הממשלה, ורצון טוב של הממשלה ובמיוחד של שר האוצר כחלון ומשרדו יביאו לפריצת דרך לחיזוקה וביצורה של ירושלים גם בעתיד".

כזכור, בימים האחרונים יצאה עיריית ירושלים לשביתה, זאת כמחאה נגד צעדי משרד האוצר. בהודעה שפרסמה העירייה פורטו הסיבות לשביתה: "בעקבות סירוב משרד האוצר לסייע לירושלים, העירייה תיאלץ לבצע קיצוץ רוחבי שמשמעותו פיטורי אלפי עובדים בכל העיר, וקיצוץ משמעותי בתמיכות במוסדות התרבות, הספורט, הרווחה והחינוך".