- רק 10% מהתינוקות נולדים בתאריך המשוער ללידה.

- עד המאה ה-17 הנשים לא ילדו בשכיבה כל עוד יכלו להחזיק מעמד בכל תנוחה אחרת. אך מלך צרפת לואי ה-14 היה סקרן מדי ורצה לראות איך נולד יורש העצר שלו. כדי לרצות את המלך הרופאים השכיבו את המלכה על הגב.

נשות צרפת מיהרו לאמץ את "התנוחה המלכותית" ולאט-לאט היא הפכה למקובלת יותר ויותר.

- בשנת 1847 הרופא הסקוטי ג'יימס יאנג סימפסון ניסה בפעם ראשונה לאלחש את הכאבים העזים שליוו את מירי הלידה של המטופלת שלו בעזרת כלורופורם. הילדה שנולדה קיבלה את השם אנסטזי ("הרדמה")

- יום שלישי הוא יום הלידה הפופולארי ביותר בעולם. שבת ויום ראשון אלה הימים בהם נולדים הכי פחות תינוקות.

- האישה הפורייה ביותר בעולם הייתה אשתו של האיכר הרוסי פיודור וסילייב שילדה 27 פעמים. במשך 40 שנה, מ-1725 ועד 1765 היא ילדה 69 ילדים. 16 פעמים היו לה תאומים, 7 פעמים שלישיות ו-4 פעמים רביעיות. רק שני תינוקות לא שרדו.

- השיא העולמי במספר הלידות שייך לאליזבט מאנגליה שחיה במאה ה-17 וילדה 38 פעמים. נולדו לה בסך הכול 32 בנות ו-7 בנים.

- האמא המבוגרת ביותר בעולם נכון להיום היא אומקרי פנוור מהודו שילדה תאומים בגיל 70 (אבי התאומים היה באותו עת בן 77). הזוג הוציא את כל חסכונותיו, מכר את חלקת האדמה ולקח הלוואה בבנק כדי לבצע את ההפריה חוץ גופית.

התינוקות נולדו במשקל של קצת יותר מקילוגרם אחד, אבל בריאים. עד אומקרי האמהות המבוגרות ביותר היו אדריאנה איליאסקו מרומניה וכרמלה בואוסדה מספרד, שתיהן בנות 66.

- הילוד הגדול ביותר הוא בן של כרמלינה פדלה מאיטליה שנולד במשקל 10.2 ק"ג.

- הילודה הקטנה ביותר היא תינוקת במשקל של 281 גרם שנולדה ב-1989.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

- הלידה הארוכה ביותר נמשכה 23 ימים. תושבת נמיביה בת 17 בשם קרייג נשאה ברחמה 6 עוברים. חמישה מתוכם נולדו ב-15 לאוקטובר והשישי נולד כעבור 23 ימים כשכל הזמן הזה הבחורה הייתה בלידה פעילה.

- גם התאומים של האמריקאית פגי לין לא רצו להיוולד באותו יום. היא ילדה את בתה לפני הזמן והלידה נפסקה. הבן נולד כעבור כמעט 3 חודשים.

- הלידה הקצרה ביותר נזקפת לזכותה של פאלאק וייס מאנגליה שילדה תוך 2 דקות, מייד אחרי ירידת המים ובתום ציר לחץ אחד בלבד. זו הייתה הלידה השנייה של וייס, כשהלידה הראשונה שלה נמשכה שעה אחת.

- מספר התאומים הגדול ביותר הוא 11. זה קרה פעמיים: ב-1971 בפילדלפיה וב-1977 בבנגלדש. אף אחד מהתאומים האלה לא שרד.

- מספר שיא של שלישיות נולד באיטליה למדלנה גרנטה שילדה 15 שלישיות.

]]>