אאא

סגן שר הבריאות יעקב ליצמן ביקר הבוקר (שני) בבית מרקחת של רשת סופר פארם על מנת לבדוק את הפיילוט שהחל בחלוקת הקנאביס הרפואי בבתי המרקחת.

בביקור לקחו חלק מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב ומנהל היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות יובל לנדשפט.

ליצמן אמר במהלך הסיור כי "אני שמח שהצלחנו להוציא לפועל את הרפורמה בקנאביס הרפואי. המהלך ימנע סבל מאלה שנדרשים להשתמש בזה רפואית שמתמודדים עם בירוקרטיה מיותרת שקיימת בתחום.

"הקנאביס זה סם ולא מדובר בליגליזציה אלא בהסדרה מעשית לטובת מטופלים שקיבלו אישור מיוחד. נמשיך להילחם בזליגה ולא נאפשר לאלה שאין להם אישור חוקי להשתמש בסמים כפי שמתחייב בחוק. לגבי המחיר בכוונתנו לפקח שלא תהיה עליה במחירים. שמענו שיש התייקרות ואנו נבדוק זאת ונוודא שזה לא קורה".

מנ"כל משרד הבריאות משה בר סימן טוב הוסיף כי "הרפורמה מתקדמת ואנחנו ממשיכים לפי המתווה, הכל על מנת להקל על הצרכנים. אנחנו נדאג שלא תהיה התייקרות למטופלים שבאמת זקוקים לכך, ושהפריסה הגיאוגרפית של בתי המרקחת תגדל כמה שיותר מהר בתום תקופת הפיילוט הראשוני".

במסגרת הפיילוט, החולים יוכלו להגיע לאחד מ-25 בתי מרקחת ברחבי הארץ שישתתפו בפיילוט ולהצטייד בקנאביס הרפואי על פי מרשם. הקנאביס הרפואי יימכר כשקית תפרחת, כשמן או כתכשירים וטבליות, זאת בהצגת הניירות הדרושים בבתי המרקחת.