אאא

העיתונאי אמנון לוי, מגיש 'פנים אמיתיות' בערוץ 10, טוען כי אלו שמדברים נגד ההפרדה באקדמיה החרדית הם חילונים במעמד חברתי כלכלי גבוהה שלא רוצים את החרדים בשוק העבודה.

לוי כתב את דעתו בפייסבוק: "החברה החרדית עניה מאד. אנשיה מגיעים לאקדמיה מתוך תקווה שהשכלה גבוהה תהיה הנתיב המהיר למוביליות חברתית אצלם. לא פשוט למי שהתחנך בחיידר לבא לאונברסיטה. הם חייבים להתאים עצמם בהמון אספקטים לחילוניות. אבל החלום שהאקדמיה תחלץ אותם מהעוני והנחשלות גובר על הקושי שם".

לדבריו: "מי שתוקף המחיצה בין גברים ונשים הם בדרך כלל חילונים ממעמד חברתי כלכלי גבוה הרבה יותר, שחוסמים את שילוב החרדים בשם אידאל ליברלי שלהם עצמם. לא בשם החרדיות. בשורה התחתונה יש פה את הסיפור הישן על עשירים שסוגרים את המועדון כדי שהעניים לא יכנסו אליו".

"אז ברור שזה לא פשוט" הוסיף העיתונאי אמנון לוי כשהוא מתייחס להרצאתו של נשיא בית המשפט העליון בדימוס אהרן ברק במכללת אונו שנעשתה כשמחיצה מפרידה בין הגברים והנשים וכתב: "חייבים להקפיד שזה יעשה בשוויון. בהרצאה של ברק זה כנראה לא נעשה בשוויון לפי התמונה. יש ויהיו המון בעיות שהשילוב יצור. אבל בבסיס צריך לעשות כל מאמץ לשלב אותם. בשבילם ובשבילנו".

לוי התייחס גם לביקורת האישית נגד ברק ואמר: "נמתחה עליו ביקורת איך הסכים לזה. ובכן, איך לא? ברור שבחברה החילונית זה בעייתי אבל אי אפשר לחלום על שילוב בלי להכיל אלמנטים קשים לעיכול לחילונים. צריך להחליט מה חשוב ומה לא. לטעמי הרצאה מופרדת כששני הצדדים יושבים באותם תנאים, זה דבר שאפשר להכיל".