אאא

"אוּ"ם שְׁמוּם": לראשונה בהיסטוריה, העצרת הכללית של האו"ם הצביע בעד גינוי לארגון הטרור חמאס, אך ההצבעה נפסלה בהחלטת היו"ר, בטענה כי צריך רוב גדול יותר. מנגד, כצפוי, העצרת אשרה ברוב גדול גינוי לישראל על "שימוש מופרז בכוח" בפעילותה ברצועת עזה.

השגרירה ניקי היילי, ששינתה את כל היחס של ארה"ב לישראל בכל הקשור לאומות המאוחדות, עלתה לדוכן הנואמים ותקפה: " יש הרבה דברים נוראיים שמתרחשים בעולם שמחייבים את תשומת הלב הדחופה שלנו - אבל אנחנו מדברים על עזה. מה שהופך את עזה לשונה זה שלתקוף את ישראל זה הספורט הלאומי המועדף עליהם.

"ההחלטה שהונחה בפניכם היא חד-צדדית. היא לא מזכירה את חמאס פעם אחת למרות שהוא יוזם את האלימות באופן שגרתי. אישור ההחלטה הזאת לא ישנה דבר. תתעלו את האנרגיה הזו בלשכנע את אבו מאזן לחזור לשולחן המשא ומתן".

היילי הוסיפה ותקפה: "מתי האו"ם יטיל את האחריות על חמאס? אנשי הארגון ובעלי בריתם ירו יותר מ-100 רקטות לעבר ישראל בחודש האחרון. זה חמאס שהשתמש באזרחים כמגנים אנושיים ליד הגדר והסית לאלימות ולפרוץ את הגדר; חמאס קורא להשמדת ישראל בכל גבול שהוא. ההחלטה נכשלת לא רק בלגנות את חמאס, היא אפילו לא מזכירה אותו". 

"יש עדיין סיכוי לתקן את הטעות הזו" אמרה היילי וסיימה את דבריה: "ארה"ב מציעה תיקון שמגנה את הירי חסר האבחנה של רקטות לישראל. זהו תיקון צנוע שמשקף את האמת המינימלית של מה שקורה בעזה. זה המעט שכל אומה שמכבדת את עצמה יכולה לעשות. אני מפצירה בכם לתמוך בו".