אאא

בחודש האחרון השמיעו במפלגה הליטאית 'דגל התורה' איומים על 'אגודת ישראל', כי יריצו מועמד חרדי-ליטאי לראשות העיר, זאת בשל הזעם ב'דגל' על החלטת 'אגודה' להריץ את דייטש מבלי להיוועץ עמם וללא לקבל החלטה משותפת.

אך נראה כי יש מי שטורח למסמס את האיום. מ"מ ראש העיר יצחק פינדרוס הכריז אמש (ראשון) כי במידה ו'דגל' תתמוך במועמד חרדי לראשות העיר ירושלים, הרי שזה יהיה המועמד יוסי דייטש והסתייג כי "אלו ההחלטות כרגע".

בראיון ל'קול חי' התבטא פינדרוס: "די ברור כרגע שאם יהיה מועמד חרדי זה יהיה יוסי דייטש. אלו ההחלטות כרגע. אבל אנחנו בודקים את הסיכויים והסיכונים כרגע".

פינדרוס התייחס לדיווחים על פירוק האגף לחינוך חרדי בעירייה ואמר: "ננהל מו"מ עם ראש העיר הבא, אם הוא יהיה חרדי זה יהיה יותר קל".

מדבריו של פינדרוס ניתן להבין כי הבדיקות כעת עוסקות בעצם השאלה האם ישנו סיכוי למועמד חרדי - יוסי דייטש - לזכות בראשות העיר. 

בתוך כך, יו"ר ש"ס השר אריה דרעי עדיין בוחן את האפשרויות לקראת הבחירות בעיר. אם היה נראה כי ש"ס תצטרף לקמפיין המועמד משה ליאון חודשים לפני הבחירות, הרי שדרעי החליט להתעכב עם ההחלטה ולבחון את התנהלות 'דגל התורה'. במידה והסיעה הליטאית תתמוך פומבית בדייטש, הרי שהסיכויים שש"ס תצטרף לתמיכה - גבוהים.