אאא

פרסום ראשון: לקראת הכרעה, ולפני המועד הסופי בו אפשר יוכלו המועמדים להעביר כתובות, התכנסו הערב (מוצ"ש) רבני דגל התורה יחד עם חברי הכנסת, ככל הנראה במטרה להכריע על זהות המועמדים שייתמכו על ידי התנועה בערים רבות, כשלראשונה גם מועמדותו של רובינשטיין בביתר עילית מאוימת.

בשעה 22:00 נפגשו בבית דגל התורה בבני ברק רבי נתן זוכובסקי מרבני התנועה, יחד עם חברי הכנסת גפני, מקלב ואשר, לדיון ממושך לקראת הכרעות במספר ערים.

הדיון התקיים על רקע המתיחות בין דגל התורה לשלומי אמונים סביב הבחירות לראשות העיר אלעד, לאחר שהמשא ומתן בין הצדדים עלה על שרטון. בשלב זה נראה כי ראש עיריית אלעד ישראל פרוש יתמודד לראשות העיר בכל מקרה.

בשבוע שעבר התקיימו כמה פגישות מכריעות בין הצדדים, כאשר סגן השר מאיר פרוש הגיע מספר פעמים לבני ברק ונפגש עם בכירי המפלגה הליטאית.

ההסכם טרם נחתם, ונותרו שני ימי עבודה אחרונים לחתימתו, בגלל המועד האחרון להעברת כתובות לפני הבחירות בתאריך י"א תשרי - יום לאחר יום כיפור. לפי ההסכם שטרם נחתם, באלעד יריצו מועמד מטעם דגל, כאשר שלומי אמונים יקבלו את הסגנות או תיק תכנון ובנייה בבית שמש.

ההסכם כבר כמעט נחתם כמה פעמים בשבועות האחרונים, כשלמחרת חג ראש השנה ההסכם כמעט נחתם - אך שוב נעצר.

ל"כיכר השבת" כאמור נודע, כי במהלך המו"מ בסוף השבוע בין ראשי דגל התורה גפני ומקלב לבין משפחת פרוש, הבהירו ב'דגל' כי לולא קיום ההסכם באלעד, גם התמיכה במועמדותו של מאיר רובינשטיין איש 'שלומי אמונים' לקדנציה נוספת בראשות ביתר עילית - תיבחן מחדש.

יצוין, כי לאחר ראש השנה נכנס יו"ר דגל התורה ח"כ משה גפני להתייעצות ממושכת אצל מרן שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי, והעלה על שולחנו את סוגיית הבחירות המקומיות.