אאא

לפנות בוקר נחתם הסכם בין סיעת ״מאוחדים״ בראשות אריה קינג, לבין המועמד לראשות העיר יוסי דייטש ומפלגתו אגודת ישראל. בנוסף לנציגים המקומיים משני הצדדים, חתומים על ההסכם גם סגני השרים מאיר פרוש ויעקב ליצמן.

על פי ההסכם, סיעת מאוחדים ואגודת ישראל יפעלו כגוש פוליטי משותף בכל הנוגע להתנהלות לקראת הבחירות, כאשר סיעת מאוחדים תתמוך ביוסי דייטש כמועמד לראשות העיר ותקרא לתומכיה להצביע דייטש.

יוסי דייטש מסר בתגובה ל'כיכר השבת': ״תמיכתו של קינג במועמדותי חשובה מאין כמוה לאחדות הירושלמית ולחיזוק הבנייה וההתיישבות בעיר. אני רואה באריה קינג שותף משמעותי לדרך, בימים קריטיים לירושלים. יחד נפשיר את ההקפאה ונבנה בכל חלקי ירושלים, למען תושבי ירושלים״.

אריה קינג, ראש סיעת ״מאוחדים״ אמר לאחר החתימה, כי "יש לנו אמון מלא ביכולתו של יוסי דייטש לגשר על הפערים בין העולם החרדי לבין ציונות הדתית בירושלים ובכך גם תהיה בשורה ברמה הלאומית ובמדינת ישראל כולה, כאשר הוא יהיה בעז"ה ראש העיר הטוב ביותר שירושלים ידעה מעודה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

על פי ההסכם, אריה קינג צפוי להתמנות לסגן ראש עיר ויו"ר הוועדה המקומית לתכנון ובנייה, כשבהנהגת דייטש ידאגו הצדדים במשותף להפשרת הבניה בכל חלקי העיר כולל במזרחה ולבנות עשרות אלפי יחידות דיור לצעירים ולמשפחות.

כמו כן, במסגרת ההסכם ימונה לבקשתו של אלי ישי, יו"ר יחד שנציגו ברשימה הינו יונתן יוסף, לנציג ציבור מיוחד שכל עניינו טיפול באפליה העדתית בירושלים במוסדות החינוך השונים. מי שייצג את דרישות המגזר החרדי העובד הוא אריה אורנג'- נציג תנועת עוצמה יהודית ברשימה.

כפי שנחשף ב'כיכר השבת', במהלך חג הסוכות נפגשו סגן השר מאיר פרוש ויוסי דייטש יחד עם אריה קינג יו"ר סיעת 'מאוחדים' שם דנו בארוכה על אפשרות של חבירה לבלוק חוסם והליכה משותפת בבחירות בירושלים.