אאא

יו"ר סיעת יהדות התורה ח"כ מנחם אליעזר מוזס יוצא, בראיון ל'כיכר בכנסת', במתקפה חריפה נגד הפילוג החרדי, מגבה את העותר מאלעד - שי נתן, קורא למפלגות החרדיות להתאחד סביב ישראל פרוש ומבקש להעביר חוק שיקבע כי מועמד שירצה להתמודד על ראשות עיר יצטרך להתגורר בעיר לפחות חצי שנה קודם הבחירות.

כותרת הראיון

פסילת פינדרוס: "זה ממש לא במקום, שלא יכלו להתמודד. ככה נשלל הליך דמוקרטי מציבור גדול מאוד בעיר כמו אלעד. אני כבר בשעתו הצעתי הצעת חוק בנושא הזה, לפני שבע שנים, שכל מי שרוצה להתמודד, צריך להתגורר חצי שנה קודם. מי שעצר אותי הם אנשי דגל התורה, הפעילו עלי לחצים, ומשכתי את ההצעה".

"למה צריך את כל ההצנחות? אני מאוד מעריך את פינדרוס, אבל הוא היה צריך לקרוא חצי שנה קודם. בקרוב אני מתכוון לחדש את הצעת החוק שלי".

ח''כ מוזס בראיון לישי כהן
ח"כ מוזס בראיון לישי כהן
הגדלה

הטענות ש'שלומי אמונים' עומדים מאחורי העתירה: "אני לא מקבל את הדברים האלה. זה סתם לשון הרע ורכילות. שי נתן מהימן אצלי. הוא אדם ישר. כיו"ר ועדת הבחירות הוא עשה את זה, ללא כל צד פוליטי. אני לא יכול לקבל את האשמה הזו".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

קורא לאחדות: "הגיע הזמן להתלכד, לעשות הסדר בין 'דגל', ש"ס ו'אגודה'. גם כעת אפשר להציל את המצב. שרוליק (פרוש) יהיה ראש עיר, נציע להם מחלקות חשובות, מנכ"ל העירייה...  יש מספיק תפקידים, על מנת להביא סולחה בציבור, שנפער אצלו פער גדול".

הפילוג הפנימי בין הח"כים: "אני עובד, ומביא הצעות. צריך לקחת מכל צד כמה אנשים, ולבוא לדבר. לגמור את הדבר הזה. זה לא יכול להימשך".

החשש מהנזק לנוער החרדי: "תראה מה קורה עם הנוער! בשכונה שלי קבוצת ילדים לקחו מקלות, ותלשו בשבת מודעות בחירות, מה קורה כאן? מגדלים כאן נוער עם כזו שנאה איש לרעהו?!, אפשר לעצור את זה!".