אאא

החיסול שהסתבך: קצין צה"ל מיחידה מיוחדת נהרג וקצין נוסף נפצע באורח בינוני במהלך פעילות מבצעית אמש (ראשון) בתוך רצועת עזה. דובר צה"ל מסר כי קצין צה"ל, סגן-אלוף מ' ז"ל, נפל הלילה במהלך פעילות מבצעית ברצועת עזה. הודעה נמסרה למשפחתו. צה"ל משתתף בצער המשפחה וימשיך ללוותה.

מבית החולים 'סורוקה' בבאר שבע נמסר כי "מצבו של הפצוע שפונה אתמול לביה"ח מוגדר בינוני ויציב. נותח במהלך הלילה, מאושפז כעת ביחידה לטיפול נמרץ כללי".

בשעות הערב אמש, חדר כוח מיוחד של לוחמי צה"ל לרצועת עזה לצורך פעילות מיוחדת - לטענת החמאס המטרה היתה חיסול בכיר חמאס נור בארכה, בתוך מסגד השאהיד איסמאעיל אבו שנב, שנמצא מזרחית לחאן יונס.

במהלך הפעילות, הכוח נחשף ומחבלי חמאס פתחו בירי לעברו. במהלך חילופי האש נהרג קצין צה"ל וקצין נוסף נפצע באורח בינוני. כמו כן, שבעה מחבלים, בהם נור בארכה, מג"ד חאן יונס מזרח, חוסלו.

מדובר צה"ל נמסר: "במהלך פעילות מבצעית של כוח מיוחד של צה"ל ברצועת עזה התפתחו חילופי אש.  באירוע נהרג קצין צה"ל ונפצע קצין נוסף באורח בינוני. הודעה נמסרה למשפחותיהם".

בשעות הערב הופצה שמועה כי חמאס הצליח לחטוף חייל צה"ל, אך דובר צה"ל מיהר להכחיש את השמועות ומסר: "באירוע הביטחוני ברצועת עזה אין חטוף לכוחותינו".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

חוסל, בכיר חמאס נור בראכה
חוסל, בכיר חמאס נור בראכה
הגדלה

דובר חמאס מסר אמש: "יחידה מיוחדת של הצבא הישראלי חדרה לשטח הרצועה, בעומק של כ-3 ק"מ, באמצעות רכב אזרחי באזור מסגד השאהיד איסמאעיל אבו שנב, מזרחית לחאן יונס. הכוח חיסל את המפקד בזרוע הצבאית של חמאס, נור ברכה. אחרי שהכוח נחשף ולוחמינו הסיגו אותו, נכנסו מטוסי חיל האוויר למרחב והחלו להפציץ כדי לחפות על נסיגת הכוח - דבר שהביא להרוגים בקרב בני עמנו. האירוע נמשך וכוחותינו פועלים מול התוקפנות הציונית המסוכנת".

ליברמן בקריה, הלילה (משרד הביטחון)
ליברמן בקריה, הלילה (משרד הביטחון)
הגדלה

במהלך הלילה, זוהו 17 שיגורים לשטח ישראל. דובר צה"ל עדכן כי לוחמי כיפת ברזל ירטו שלושה שיגורים. כמו כן, בהוראת פיקוד העורף ובהתאם להערכת המצב, רכבת ישראל מקו אשקלון שדרות סגורה.

בג'יהאד האיסלאמי פרסמו הודעה לפיה: "אנו מברכים את הלוחמים אשר ברגעים אלה מתעמתים עם האויב באומץ, בנחישות ובתיאום מלא. ההתנגדות מאוחדת בעימות הזה. ההתנגדות מבהירה כי התגובה לתוקפנות הישראלית נמשכת. לאחר כישלון הפעולה הישראלית המסוכנת, נגיב על הפרה זו ושיידע האויב כי הטרור יחזור אליו בחזרה".

סמוך לחצות לילה קיים שר הביטחון אביגדור ליברמן דיון הערכת מצב בקריה בתל אביב עם הרמטכ"ל, ראש השב"כ ובכירים נוספים במערכת הביטחון. ראש הממשלה בנימין נתניהו קיצר את ביקורו בצרפת וחזר הלילה לישראל.