אאא

משפחתו של החייל אורון שאול הביעה הערב (חמישי) ביקורת קשה כנגד ראש הממשלה בנימין נתניהו והרמטכ"ל לשעבר, שהכריז היום על מפלגתו החדשה - בני גנץ.

כזכור, אורון שאול הוכרז כחלל צה"ל שמקום קבורתו אינו נודע, אך משפחתו מסרבת להשלים עם כך והערב אף חגגה את יום הולדתו ה-25 בסמוך לביתו ביישוב פוריה עילית.

"מהרגש שלי כאמא, אני אומרת לכם שאורון בחיים", אמרה זהבה שאול אמו של אורון.  היא תקפה את התנהלותו של ראש הממשלה בנימין נתניהו במשא ומתן מול חמאס. "למה אני, כאמא, צריכה לפנות לבג"ץ כדי לקבל אינפורמציה על הבן שלי? למה? אני רוצה את ההסבר הזה ממך ולו בארבע עיניים", אמרה האם.

היא הוסיפה ואמרה:  "אם היית נותן לי את כל מה שאני צריכה - לא הייתי צריכה לפנות לבג"ץ. אני יודעת שאתם מסתירים ממני מידע, למה? ככל שתסתירו - ככה אני יותר בטוחה שאורון כן בחיים למרות שאתם טוענים שלא. תוכיחו לי שהוא אכן לא בחיים".

"אני כואבת מאוד, יש לי חור גדול בלב. כולם אומרים לי שבמשך הזמן החור הזה יקטן, ואני אומרת לכם שמיום ליום הוא גדל וגדל - ואני לא יודעת לאן אגיע כי אני כבר לא יכולה יותר. אני רוצה את אורון. אמא שמבקשת שהבן שלה יחזור הביתה אחרי 4 שנים וחצי - זאת דרישה מוגזמת? לא חשוב לי באיזו צורה, אבל תביאו אותו", אמרה האם הכאובה.

אמו של החייל שלחה מסר אף לרמטכ"ל לשעבר בני גנץ, מי שהיה הרמטכ"ל בעת האירועים בעזה ואמרה "המסר שלי אליו זה שאני אישית כבן אדם, אני אוהבת אותו. אבל כאיש צבא הוא לא עשה את העבודה ואם הוא עשה את העבודה שהוא עשה, זה כישלון אחד גדול".

שאול האשימה גם את שר הביטחון לשעבר בוגי יעלון: "שניהם היו בתקופה שאורון נחטף ולא עשו כלום. הם לא היו צריכים להפסיק את צוק איתן עד שהיו צריכים להחזיר את אורון והדר ואת השבויים האחרים. למה לא עשיתם את זה? ממה פחדתם? ועכשיו אתם רוצים ללכת לממשלה? על מה? על מה לבחור בכם? 'חוסן' הוא קורא לעצמו".

"אורון יצא להגן על תושבי עוטף עזה ועל כל מדינת ישראל", המשיכה שאול. "גם על ראש הממשלה ומערכת הביטחון, על כולכם הוא יצא להגן, ואתם מפקירים אותו. זה לא בסדר, כי אם אתם מפקירים אותו היום, תדעו לכם שבהמשך חיילי צה"ל יפקירו אתכם וזה חבל לכם, חבל שזאת המציאות והגיע הזמן שתשנו את הדעה שלכם".

האם פנתה שוב לנתניהו ואמרה: "יש לך עוד שלושה חודשים וחצי עד הבחירות, אני דורשת שבזמן הזה תעשה מעשה, תעשה עסקה, תעשה הסדרה עם חמאס. תחזיר לי את אורון. די, אני כבר לא יכולה יותר".