אאא

חוות דעת חדשה שנידונה לאחרונה בפרקליטות המדינה, העלתה כי קיים קושי משפטי ממשי להגיש כתב אישום נגד רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו ב'תיק 4000'.

על פי חשיפת 'חדשות עשר' הערב (רביעי), בפרשה בה חשודים בנימין נתניהו ואשתו, כי בתמורה להטבות רגולטוריות עבור קבוצת בזק הם קיבלו סיקור מחמיא באתר 'וואלה', צצה לאחרונה בעיה.

מתברר, כי פרקליטת מיסוי וכלכלה עו"ד ליאת בן ארי גיבשה חוות דעת משפטית המציינת כמה קשיים משפטיים, בהם האפשרות הוכיח את המודעות של שרה נתניהו להטבה הרגולטיבית עם בזק, בה חשוד בעלה ראש הממשלה, הקביעה הברורה כי בקשת סיקור חיובי אינה עבירה והעובדה כי נתניהו אינה אשת ציבור.

 בני הזוג נתניהו בברזיל, השבוע (תיעוד: רועי אברהם ובן פרץ, לע"מ)

בפרקליטות עדיין סבורים כי 'תיק 4000' הוא תיק שוחד חזק נגד ראש הממשלה, אך חוות הדעת החדשה עשויה למנוע את העמדתה של רעייתו לדין.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

כך או כך, מי שיכריע בפרשה זו כמו גם בשאר הפרשות התלויות ועמדות נגד נתניהו - 'תיק 1000' ו'תיק 2000', הוא אך ורק היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט.

בענין זה דווח עוד הערב ב'חדשות עשר', כי מחר יסתיימו הדיונים אצל היועמ"ש על 'תיק 1000', וכי הקצב המהיר של הדיונים צפוי להוביל לפרסום המסקנות כבר בפברואר, החודש הבא.

כמו כן, ב'תיק 2000' ניכרים פערים גדולים במערכת המשפט, כשחלק מבכירי הפרקליטות סבורים כי  יש לסגור את התיק.