אאא

בבני ברק נערכה מסיבת ראש חודש אדר א' למאות ילדים - שנמנעים מלצרוך מזון המכיל גלוטן שהגיעו לשמוח יחד עם בני משפחותיהם, בשמחה שנערכה על ידי ארגון "צליאק בקהילה".

יו"ר שדולת הצליאק, ח"כ יעקב אשר, נשא דברים בפני הילדים והוריהם. בפתח דבריו אמר: "בסיעתא דשמיא הודות לפעילות משותפת עם ח"כ בן ארי, הצלחנו להעלות את נושא הדאגה לחולי הצליאק למודעות הציבורית, ובשיתוף פעולה מלא עם סגן שר הבריאות ח"כ יעקב ליצמן הגענו להישגים מול משרד האוצר והכלכלה בתוספת תקציבים וסבסוד המזון ללא גלוטן לרווחתם של חולי הצליאק בכדי להקל עליהם ועל משפחתם את ההתמודדות היומיומית".

עוד הוסיף ח"כ אשר כי "הדרך ארוכה עד לפתרון מלא של המצוקה, ואנחנו נקפיד שכל תוספת תקציבית לקמחים בריאים יותר - לא תגרע מהמצב הקיים כיום. בהסכם הקואליציוני הבא אנחנו נדרוש את הורדת יוקר המחיה והוזלת מחירי המזון ללא גלוטן עבור חולי הצליאק, אתם צריכים לשמור על עצמכם לא לאכול גלוטן, התפקיד שלנו כחברי הכנסת זה לדאוג שתוכלו לקנות אוכל בזול כמו כולם".

מנכ"ל ארגון "צליאק בקהילה" הודה לח"כ אשר על הסיוע והליווי לאורך כל השנה לרווחתם של הרגישים לגלוטן ועל השתתפותו בכינוס שחיזקה ועודדה את מאות הילדים ובני משפחותיהם.