אאא

12 בני אדם נפצעו הבוקר (רביעי) בתאונת דרכים קשה בין רכב הסעות למשאית בכביש 38, בסמוך לצומת אשתאול, ליד העיר בית שמש.

חלק מהפצועים נלכדו בין הריסות הרכב וחולצו על ידי לוחמי האש שפעלו במקום באמצעות ציוד הידראולי.

מהמקום פונו 12 פצועים, שלושה מהם במצב קשה, שלושה במצב בינוני והיתר במצב קל. חלק מהפצועים פונו בסיוע מסוק לבית החולים.

אשר אייזנבך חובש באיחוד הצלה דיווח כי "אני גר במרחק של כ-3 דקות מהזירה וקיבלתי קריאה באפליקציה של משרד הבריאות על תאונה קשה. יצאתי מיידית עם תיק הציוד הרפואי של איחוד הצלה וכשהגעתי למקום נתקלתי בזירה קשה של תאונה עם מעורבות רכב הסעות ומשאית. צוותי כיבוי פעלו לחילוץ שני לכודים (במצב קשה ובינוני) שהיו ברכב ההסעות. שאר הנפגעים היו מחוץ לרכב ההסעות בדרגות פציעה שונות".

ישראל וינגרטן, פרמדיק מד"א שהגיע למקום, סיפר: "כשהגענו למקום הבחנו שמדובר בתאונה קשה, ראינו רכב שהסיע פועלים מעוך ובתוכו נלכדו נוסעים, חלקם הצליחו להיחלץ לבד מהרכב וחלקם נלכדו. תוך כדי חילוצם מהרכב ע"י הכבאים הענקנו לפצועים טיפול רפואי מציל חיים. כל הפצועים היו בהכרה וסבלו מפגיעה רב מערכתית".

מבית החולים 'הדסה עין כרם' נמסר כי "אל יחידת הטראומה פונו 9 פצועים מתאונת דרכים בכביש 38. 3 מהם במצב בינוני והשאר במצב קל. כולם הגיעו בהכרה מלאה, עם פגיעות מעורבות של חזה, בטן, ראש וגפיים".

מהמשטרה נמסר כי כביש 38 מצפון לדרום בקטע שמחבר בין כביש 1 נפתח לתנועה באופן חלקי ובמקום קיימים עומסי תנועה. ציבור הנהגים מתבקש להישמע להוררות השוטרים בנקודות ההצבה וכן, לבחור בדרכים חלופיות.

בתאונה אחרת שהתרחשה הבוקר בכביש 90, סמוך לכביש הערבה, נהרגה הולכת רגל כבת 20 מפגיעת רכב. כוחות ההצלה ביצעו בה פעולות החייאה בסיומן נקבע מותה.