אאא

האדמו"ר מבעלזא בירך את סגן שר הבריאות ח"כ יעקב ליצמן בעקבות החקירה נגדו והאדמו"ר מויז'ניץ התקשר לליצמן לחזק אותו בעקבות החקירה נגדו, כך נודע ל"כיכר השבת".

כזכור, ליצמן נחקר בשבוע שעבר באזהרה בחשד שהתערב בחוות דעת לקביעת כשירותה של חשודה חרדית לעמוד לדין, כדי למנוע את הסגרתה לאוסטרליה. 

ליצמן מסר בחקירתו כי אכן אדמו"רים ורבנים פנו אליו על מנת לסייע לאותה אישה אך הוא נמנע מלעסוק בסוגיה והקפיד שלא לעבור על החוק. 

אמש (שלישי) עם תום מעמד החופה בשמחת בית גור, האדמו"ר מבעלזא לחץ את ידו של סגן שר הבריאות ליצמן. חבר הכנסת ישראל אייכלר אמר לאדמו"ר מבעלזא כי ליצמן זקוק לחיזוק בימים אלו, הרבי מבעלזא שכבר ידע על החקירה אמר לליצמן: "הכל יגמר בלא כלום".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

ליצמן מתברך מהאדמו''ר מבעלזא
ליצמן מתברך מהאדמו"ר מבעלזא
הגדלה

כאמור, מלבד זאת, ל"כיכר השבת" נודע כי גם האדמו"ר מויז'ניץ, התקשר לליצמן ובירך אותו במשך דקות ארוכות כי לא יאונה לו כל רע.

בסביבת ליצמן בטוחים שאין שחר להדלפות ולהכפשות עליו. לדבריהם, סגן השר הקפיד שלא התערב בעמדת גורמי המקצוע והורה להם לפעול אך ורק לפי החוק. הפסיכיאטרים הבכירים אף אמרו זאת בשמם ובאופן רשמי בעיתון 'ידיעות אחרונות', שלא הופעל עליהם כל לחץ מצד ליצמן.

יוזכר, כי במאי 2013 נחקר ליצמן בחשד שהורה לגורמי רפואה לפעול בניגוד לעמדתם כביכול, ובתוך זמן קצר הבינו רשויות החוק שלא נפל כל פגם במעשיו והתיק נסגר.