אאא

בבית הדין האזורי לעבודה בירושלים ‏נפתח היום (שלישי) הדיון בתביעה שהגישה שירה רבן נגד שרה נתניהו, רעיית ראש הממשלה, בגין ההתעללות שעברה על ידה, לדבריה, במהלך העבודה.

הדיון נפתח בדבריו של עו"ד יוסי כהן, פרקליטה של נתניהו, שפנה ישירות לרבן ואמר לה: "את אשה חרדית, ואני אומר את זה בכבוד; את מוכנה להישבע שמה שכתוב בתצהיר שלך הוא אמת?". העובדת לשעבר מיהרה להשיב: "אני מוכנה".

"את מוכנה להישבע באלוקים?", הקשה עליה עורך הדין, ורבן ענתה: "על פי התורה, אסור להישבע באלוקים". עו"ד כהן ניסה להתווכח, ואמר: "מותר, בפני רב חרדי", אך רבן התעקשה: "זה אסור".

עו''ד יוסי כהן
עו"ד יוסי כהן
הגדלה

וכך נמשכו חילופי הדברים. עו"ד יוסי כהן: "אני מציע לך, יש לך הזדמנות עדיין להגיד 'סליחה, אני יורדת מכל השקרים האלה ומושכת את התביעה'. יש שופט במרומים, וגם יש שופט למטה".

"מה זה שירתתי את גברת נתניהו מה-27.8 בקומה השניה, כפי שכתבת בתצהיר? הרי התחלת לעבוד רק ב-3.9. מה שעשית זה איום ונורא", המשיך הסניגור.

‏שירה רבן: "גב' נתניהו ליוותה אותי בכל היום הראשון. היה חשוב לה לראות שאני שוטפת ידיים אחרי כל פעולה, שאני שמה את התיק בדיוק במקום הנכון, שמדריכים אותי בדיוק בדרך הנכונה, על כל פרט ופרט". עו"ד כהן: "אבל גברת נתניהו היתה בכיכר המדינה בשעה 14:00. את משקרת". רבן: "אני לא מסכימה".

 רבן בראיון, כשזהותה היתה עדיין חסויה. ארכיון (צילום: מתוך חדשות 12)

כהן: "בסך הכל, נטו, עבדת שעתיים ביום הראשון". רבן: "הייתי בהלם". כהן: "למה לא קמת והלכת? את בהלם, תקומי ותלכי. בזמן העבודה כתבת מאות 'סמסים' לאחותך; מאיפה היה לך את כל הזמן לכתוב כל כך הרבה, כשאת טוענת שאת עובדת כל כך קשה?". רבן: "סימסתי בזמן של החלפת הבגדים. כל יום, היו המון החלפות בגדים".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

‏יוסי כהן: "את כותבת ביום הראשון לאחותך שהעבודה מוחקת לך את הגוף והנפש. כמה שעות עבודה פירקו אותך כל כך?". רבן: "ביום הראשון, כשראיתי מה שצריך לעשות, הבנתי שזו עבודה לא נורמלית ולא סבירה. הבנתי מה עוד מצפה לי. זה לא יום עבודה, זה יום התעללות. והתעללות, בניגוד לעבודה, מזיקה לגוף ולנפש כבר מהדקה הראשונה".

יוסי כהן: "למה לא קמת והלכת? אם הבנת שזה מקום לא אנושי, למה לא קמת והלכת?". רבן: "היה לי את התהליך של כל המבחנים והסיווג הביטחוני, וגם חשתי כבוד עצום לשרת את ראש הממשלה ורעייתו. התביישתי לספר אפילו לבעלי מה קורה איתי שם. אין לי את החירות בתור אימא לשלושה ילדים, להישאר תוך רגע ללא פרנסה".

‏רבן: "התביישתי בושה גדולה לספר למעסיק שלי. עבדתי בקודש הקודשים של המדינה, ואני הקטנה בעם אלך ואספר? כשהתקבלתי לעבודה, הורביץ ואחרים אמרו לי שאני צריכה למלא את רצונה של גברת נתניהו. הם בעצמם לא יודעים מה קורה בקומה השנייה. לא הצלחתי לתפוס את האומץ להעביר למעסיק שלי את מה שקורה שם".

‏כהן: "איך לא אמרת לאפי אזולאי (אב הבית) כלום? הוא חבר ילדות של בעלך. איך לא אמרת לו מילה על ההתעללות שעברת?". רבן: "אמרתי לאפי פעם אחת שמאוד קשה בקומה למעלה, והוא אמר שהוא יודע למה אני מתכוונת", סיכמה הצעירה החרדית שעבדה במעון רוה"מ, כשלצידה יושב כל העת בעלה האברך.