אאא

שוב ישראל אשמה: ממשלת ונצואלה הנוכחית שנמצאת במשבר קשה מאשימה את מדינת ישראל ואת ארצות הברית כי סייעו לבכירי צבא בניסיון לבצע הפיכה כנגד הממשל הקיים במדינה.

בכירים בממשלת ונצואלה יצאו היום (רביעי) לתקשורת בתואנה כי במהלך ניסיון הפיכה במדינה, חלק מהתוכנית הייתה לשחרר את האלוף שנמצא בכלא כבר 10 שנים - ראול איסייס בדואל ולהמליך אותו לנשיא.

בתוכנית שהייתה אמורה להתבצע השבוע ביום שני, קשרו את גורלם בכירים בצבא, והם תכננו להתנקש בחייו של הנשיא המכהן - ניקולס מדורו.

על פי טענת הממשל, השותפים לתוכנית הקצינים היו ארה"ב וישראל, כראיה לדבריו הביא סרטון בו רואים את אחד הקצינים מבהיר כי התכנית יצאה לפועל בתמיכת ישראל וארה"ב.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

וונצואלה הייתה בעבר מדינה עשירה במיוחד בשל אוצרות הנפט הגדולים שלה, אך תחת שלטון השמאל של הוגו צ'אבס ואחריו ניקולס מדורו, הורע מאוד מצבה וכלכלתה קרסה לחלוטין, כשרבים במדינה רעבים ללחם, פשוטו כמשמעו.

הקהילה היהודית בוונצואלה סובלת רבות מהמצב הכלכלי ומהמחסור בתרופות לצד המחסור ביציבות ורבים מבני הקהילה עזבו את המדינה בשנים האחרונות.

האמריקנים נהנים מתמיכת מדינות נוספות במהפכה, בתוך שעות אחדות הכירו בנשיאותו של גוואידו שלל מדינות, בהן קנדה, ברזיל וקולומביה וסביר להניח שהמאבק על השליטה במדינה ימשיך.