אאא

קיימת הסכמה כללית כי אכילת ארוחות קטנות ותכופות יותר, היא הדרך הטובה ביותר כדי להוריד במשקל ולהיות בריאים. בדרך זו, אתם תהיו מלאים יותר, תשיגו שליטה טובה יותר על רמת הסוכר בדם וההורמונים שלכם ובסופו של יום, זה אומר שתאבדו יותר שומן ותשמרו על השרירים שלכם. נשמע לנו טוב.

אבל האם זה באמת כל כך פשוט? אם אוכלים את אותו מספר קלוריות המתפרש על ארוחות מרובות, לעומת אכילה של 3 ארוחות מסורתיות ביום - זה פועל כמו כדור קסם שיגרום לכם להשיל ממשקלכם באורח פלא?

ד"ר הת'ר ליידי מאוניברסיטת מיזורי פרסמה את מחקרה בכתב העת "השמנת יתר" ושאלה את השאלה הזו ממש.

במחקר קטן זה, שנערך על 27 גברים עם עודף משקל או השמנת יתר, נבחנו המשתתפים שדבקו בדיאטות "גבוהות" בחלבון (25% מכמות הקלוריות היומית שלהם) או בדיאטות חלבון רגילות (14% מכלל הקלוריות). לאחר מכן, הם חולקו לקבוצות שאחת אכלה 3 ארוחות ביום (בהפרש של 5 שעות זו מזו) והשניה, 6 ארוחות ביום (בהבדל של 2-3 שעות זו מזו).

קבוצת הנבחנים שצרכה את הכמות הגבוהה ביותר של חלבון היתה מלאה יותר לאורך היום, בערב ובהמשך הלילה. זה לא מפתיע מכיוון שאין ספק שחלבון יותר משביע מאשר פחמימה.

אך באופן מעניין, הקבוצה שהוקצתה באופן אקראי לאכול רק 3 ארוחות ביום דיווחה על הרגשה מלאה יותר מהקבוצה שאכלה 6 ארוחות ביום.

זה מעניין. במשך שנים על גבי שנים, תזונאים, מגזינים בריאותיים וכו' גרסו שאכילת ארוחות קטנות ותכופות יותר היא הגישה הטובה ביותר. כעת, המחקר של ד"ר ליידי טוען אחרת. אולי ההאכלות הקטנות והתכופות יותר הן גישה יותר נחשבת מאשר טובה בפועל ומהמחקר שלה, נראה כאילו חלבון הוא הזרז הגדול יותר בכל הנוגע לאובדן שומן ולא באיזו תדירות אתם אוכלים.

זו בהחלט לא המילה האחרונה בנושא זה, אך לפי שעה, מהנתונים מהעולם האמיתי, בשילוב עם המדע, אנו מציעים שני דברים:

1. וודאו שאתם אוכלים חלבון בכל ארוחה.

2. עשו מה שעובד לכם. עבורנו אלו ארוחות קטנות ותכופות יותר - אך אורח החיים שלנו מאפשר זאת. המפתח הוא לתכנן קדימה כך שבין אם אתם אוכלים 3 ארוחות גדולות יותר או 3 ארוחות קטנות יותר + 2 חטיפים, הן איכותיות.