אאא

שוב אירוע בו בכירי 'כחול לבן' נתפסים בבעיות אבטחת מידע. הרמטכ"ל לשעבר, גבי אשכנזי, הותיר את מכשיר הטלפון שלו על שולחן מסעדה בתל אביב והלך לדרכו. אזרחים שהיו במקום מצאו את המכשיר וזיהו את בעליו על פי התמונה שהופיע בו.

העיתונאי עקיבא נוביק דיווח כי בכחול לבן מספרים שזה קרה לפני כשבועיים. לדבריהם, אשכנזי הזמין אוכל וקם כי הבחין בזיו שילון ורצה לעשות איתו סלפי. לדבריהם, הוא השאיר את הטלפון הישן שלו שהיה נעול, וקיבל אותו תוך זמן קצר.

המכשיר בידי אזרחים, כפי שפורסם ברשת
המכשיר בידי אזרחים, כפי שפורסם ברשת
הגדלה

כזכור, לפני כחצי שנה חשף הפרשן עמית סגל מחברת 'החדשות', כי האיראנים פרצו לנייד של גנץ ודלו ממנו פרטים אישיים. משרד החוץ של איראן הכחיש את הידיעה ואמר כי מדובר "בבדיות", והישראלים מנסים לייצר לאיראנים דה-לגיטימציה, בגלל העוינות של ישראל.

אך לאחר מכן, אחד מבכירי הדת באיראן חשף במהלך דרשה שהעביר לקהל מאמיניו כי איראן באמת פרצה לטלפון הנייד האישי של יו"ר כחול לבן בני גנץ, כמו כן התגאה במהלך הדרשה על יכולות הסייבר הגבוהות של מדינתו.

על פי דיווח ב'ישראל היום', אותו בכיר איראני, איש הדת, אחמד עלם אל-הודא, אמר בדרשה: "בימים האחרונים איראן הוכיחה יכולות סייבר מופלאות כאשר פרצה לנייד הנמצא בכיסו של המועמד לראשות הממשלה במדינת ישראל".  

ד"ר יוסי מנשרוף המצוטט בכתבה אומר, "כי איראן אמנם לא מודה על הפריצה, אך הבכיר האיראני הזה הוא נחשב מקורב מאוד לממשל ומושך בחוטים, ודבריו מנסים לייצר את הרושם כי איראן לא נופלת בישראל בתחום הסייבר. "הפליטת פה" הזו, נועדה להעביר מסר לישראל לגבי היכולות הטכנולוגיות של איראן".