אאא

לאחר שאופיר כהן נבחר לכהן כמנכ"ל משרד המשפטים, בג"ץ החליט היום (ראשון), להקפיא את המינוי עד שהעתירה שהוגשה תוכרע על ידי השופטים.

'התנועה לאיכות השלטון', הגישה היום עתירה לבג"ץ כנגד המינוי של אופיר כהן למנכ"ל משרד המשפטים בגין שאלות שעלו של טיב שיקולי הוועדה שדנה במינוי.

כהן, היה המועמד היחיד שהוגש לועדת החריגים של נציבות שירות המדינה לתפקיד מנכ"ל משרד המשפטים. מלבד כך שהיה המועמד היחיד, הוא גם חבר קרוב של שר המשפטים אמיר אוחנה כאשר למדו ב'מכללה למינהל'. בנוסף, הוא גם אחד משישה חברי ועדת האיתור לתפקיד פרקליט המדינה.

מוקדם יותר היום, הוועדה למינויים בכירים אישרה פה אחד את מועמדו של השר אמיר אוחנה לתפקיד מנכ"ל משרד המשפטים, והצביעה בעד מינויו לתפקיד של אל"מ (במיל') עו"ד אופיר כהן.

כהן הוא עו"ד במקצועו המומחה לדיני נדל"ן, מקרקעין ומיסוי מוניציפאלי. הוא נמנה על מייסדי וראשי עמותת משרתי המילואים, בה הוביל וקידם תהליכי חקיקה ותיקון תקנות מול בכירים בשירות הציבורי, נבחרי ציבור ובוועדות הכנסת השונות.

שר המשפטים אמיר אוחנה בירך על אישורו בידי הוועדה למינויים בכירים: "אופיר מוכר לי כבר כמעט עשרים שנה ויש לי אמון מלא בו וביכולותיו. הוא בעל כישורים מגוונים, ידע רב וניסיון ניהולי שהמערכת הציבורית בכלל ומשרד המשפטים בפרט יתברכו בו".

"לאורך תפקידיו השונים במגזר הפרטי ובמערך המילואים הוא זכה להערכה רבה ממנהליו, עובדיו, מפקדיו ופקודיו. אין לי ספק כי המסירות, היסודיות והערכיות בה ביצע את תפקידיו תסייענה לו בכהונתו כמנכ"ל משרד המשפטים".

המינוי מגיע אחרי הסערה סביב הטענה על הדחתה של המנכ"ל הקודם, אמי פלמור, שזכתה אחרי עזיבתה לשבחים רבים מכל קצות הקשת הפוליטית, החל ממפלגות השמאל שזעמו על הדחתה, ועד לשרת המשפטים הקודמת, איילת שקד.

מהתנועה לאיכות השלטון נמסר בתגובה להחלטה: "חוות הדעת של וועדת המינויים מציבה סימני שאלה גדולים ביותר לגבי טיב השיקולים שהופעלו בהליך המינוי של עו"ד כהן, אשר כל כולו עומד בסתירה ישירה להוראות הברורות בהנחיות היועמ"ש בתקופת בחירות - עד כדי ריקון מוחלט של ההנחיות מתוכנן. השר אוחנה נכשל מלהסביר מדוע אצה לו הדרך לפטר את פלמור בתקופה כה רגישה, וכיצד ייתכן שלא מצא כל מחליף ראוי מבין עובדי המדינה הבכירים. אנו מקווים כי המינוי ייפסל".