אאא

ראש ממשלת לבנון, סעד אל-חרירי, הודיע אחר הצהריים (שלישי) כי הוא נענה לאחת הדרישות המרכזיות של המפגינים בשבועיים האחרונים ברחובות ארצו - והוא מתפטר מתפקידו.

בהצהרה מצולמת אמר, "הגענו היום למבוי סתום. צריך לעשות צעד שיזעזע את המערכת כדי להתמודד עם המשבר, ולכן אגיש את התפטרותי לנשיא מישל עאון".

"מיד אצא לארמון בעבדה ואגיש לנשיא את מכתב ההתפטרות. עלינו להגן על ביטחון הפנים והכלכלה מפני קריסה ולשמור על לבנון מפני התלקחות".

מיד אחרי הצהרתו, בעודו עושה את דרכו להגשת מכתב ההתפטרות בפועל, כבר פרצו צהלות שמחה בקרב המפגינים המתאספים בכיכרות בעיר הבירה ביירות ובמוקדים נוספים ברחבי לבנון.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

המפגינים היו מרוצים מההתפטרות, דרשו את התפטרות כלל השרים והסבירו את מטרתם: "אנחנו רוצים ממשלה של מומחים. אנחנו רוצים שהם יגידו לנו כמה כסף יש להם ושהכסף שנבזז יוחזר".

ברקע הודעת ההתפטרות, הופצו ברשתות החברתיות בלבנון תיעודים שצילמו המפגינים, בהם נראים פעילי חיזבאללה המכים אותם ותוקפים אותם באלימות.

פעילי ארגון הטרור הלבנוני, שקראו בשמו של מזכ"ל הארגון נסראללה, הפילו בין היתר אוהלים של המפגינים בביירות, ודרשו מהם להתפנות מהמקום ולהפסיק את ההפגנות.