אאא

בשעות הצהריים (ראשון), ערך ראש הממשלה, בנימין נתניהו פגישה עם משפחות גולדין ושאול בנוגע לילדיהם, הפגישה עוררה סערה בעקבות כך שנתניהו דחה את הפגישה עם משפחת מנגיסטו. קרובי מנגיסטו שמוחזק בעזה, מסרו היום כי הופתעו לגלות כי נתניהו בחר להיפגש עם משפחות גולדין ושאול אך הפגישה עמם לא תתקיים.

לבסוף, לשכת נתניהו התנצלה והודיעה, כי ראש הממשלה ייפגש ביום חמישי הקרוב עם בני המשפחה של אברה מנגיסטו.

בפגישת נתניהו עם משפחת גולדין ומשפחת שאול, בלשכתו בירושלים, עדכן ראש הממשלה את המשפחות במאמצים הנעשים להשבת הבנים ובהתפתחויות האחרונות.

המשפחות העלו בפגישה דרכי פעולה נוספות וראש הממשלה הנחה את צוותו לבדוק את האפשרויות שעלו.

בפגישה השתתפו גם שר האוצר משה כחלון, ראש המל"ל מאיר בן-שבת, המזכיר הצבאי לרה"מ תא"ל אבי בלוט ומתאם השבויים והנעדרים ירון בלום.

ממשפחת גולדין נמסר, כי ראש הממשלה חיזק את דבריו מלפני שנה והבטיח שלא תהיה הסדרה מול עזה ללא השבת החיילים אורון שאול והדר גולדין.

הפגישה עסקה גם בעניין השבת גופת המחבל לפני שבועיים לעזה ונתניהו הודיע ללאה ושמחה גולדין כי הורה לכל הגופים העוסקים בהשבת גופות המחבלים כי ישראל לא תעביר גופות נוספות לעזה עד להשבת החיילים.

נקודה נוספת שעלתה בפגישה עסקה בפעילות של משפחת גולדין בזירה הבינלאומית והדין הבינלאומי. בעניין זה הבטיח נתניהו לפעול באופן אישי במישור הבינלאומי על מנת להפעיל לחץ על חמאס באמצעות האו״ם והמדינות התורמות, ולהביא להשבת חיילי צה"ל והאזרחים הישראליים שנמצאים בעזה.