אאא

ראשי בלוק הימין התכנסו הבוקר (שלישי) בלשכת ראש הממשלה בירושלים, סביב דיוני החסינות שיתקיימו בכנסת. בסוף הישיבה חתמו ראשי המפלגות על מכתב ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין ובו חוות דעת משפטית נגד כינוס מליאת הכנסת לאשר את הקמת ועדת הכנסת שתדון בחסינותו של נתניהו.

במכתב מתבקש שלא לאפשר את ההצבעה במליאת הכנסת על הקמתה של ועדת הכנסת, המוסמכת לדון בבקשת החסינות של נתניהו. ראשי הבלוק כולם נכחו בדיון וחתמו על המכתב.

"על מנת למנוע את הפיכת הכנסת לקרקס, תוך ניצולה למטרות פוליטיות ולטובת תעמולת בחירות, אנו פונים אליך בדרישה כי תימנע מכינוס מליאת הכנסת עד לכינון הכנסת ה-23", נכתב במכתב. עוד נכתב כי "יו"ר הכנסת נותר כבלם אחרון בפני דריסה ופירוק של כל המסגרות בכנסת".

 דיון על החסינות. באדיבות: ערוץ הכנסת

מוקדם יותר ח"כ אחמד טיבי פנה ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין בדרישה לכנס באופן מיידי את מליאת הכנסת.

"בעקבות החלטת הוועדה המסדרת על הקמת ועדת כנסת, מבקש ממך לאשר דיון והצבעה במליאה להשלמת ההליך הדמוקרטי", כתב טיבי לאדלשטיין.

הערכות הן כי אדלשטיין לא יכנס את המליאה עוד השבוע וינסה לדחות במספר ימים את כינוס המליאה.

במידה ותאושר הקמת ועדת כנסת לדון בחסינות ראש הממשלה נתניהו, בליכוד שוקלים באיזו אסטרטגיה לנקוט.

אפשרות אחת שעלתה, היא להחרים את כלל הדיונים ולא לשחק לידי "כחול לבן" שהרי לדבריהם מדובר בדיונים "מכורים מראש". אפשרות שניה היא להשתתף בדיונים ולזמן מאות עדים על מנת להרוויח זמן, ובכך לדחות את ההצבעה על החסינות עד לאחר הבחירות.