אאא

צה"ל תקף הערב (רביעי) מטרות טרור ברצועת עזה, כתגובה לירי הטילים הצהריים לעבר ישראל. הפלסטינים פרסמו תיעוד, וטענו כי התקיפה בוצעה באמצעות מל"ט.

דובר צה"ל מסר כי לפני זמן קצר תקפו מטוסי קרב של צה"ל מספר יעדי טרור של ארגון הטרור חמאס בצפון רצועת עזה, בהם אתר לייצור אמצעי לחימה ומתחם צבאי. התקיפה בוצעה בתגובה לירי הרקטות מרצועת עזה לעבר שטח ישראל היום.

"צה"ל רואה בחומרה רבה את הירי לעבר שטח ישראל, וימשיך לפעול ככל שיידרש נגד ניסיונות לפגיעה באזרחי ישראל", הוסיף דובר צה"ל.

בצה"ל הדגישו כי "ארגון הטרור חמאס אחראי על הנעשה ברצועת עזה וממנה והוא יישא בהשלכות לפעולות כנגד אזרחי ישראל".

במהדורה המרכזית של חדשות 12 ציטטו הערב גורם צבאי בכיר שאמר: "הופתענו מהירי, לא הייתה אינדיקציה לרקטות שנורו היום מעזה".

במקביל לירי, בשדרות אותרו מספר חפצים החשודים כבלוני תבערה ששוגרו מרצועת עזה, לאחר תקופה ארוכה של הפסקת השימוש בבלונים אלו.

בעיריית שדרות ציינו כי יחד עם הצרור אותר "פריט חבלה", והמשטרה סגרה את האזור וקראה לציבור להתרחק ולא להגיע לזירה.

מדוברות שדות נגב נמסר לתושבים כי "בדקות האחרונות צה"ל החל בפעילות התקפית כתגובה לירי על יישובי העוטף בשעות הצהריים. נכון לדקות אלו אין שינוי בהנחיות ההתגוננות - במידה ויהיה שינוי נעדכן. אנו מודעים למורכבות ההתמודדות עם האזעקות שנשמעו ועם קולות הנפץ שעלולים להישמע במהלך השעות הקרובות".

הצהריים, שוגרו ארבעה רקטות משטח רצועת עזה לשטח ישראל. כתוצאה מכך, הופעלה התרעה בקיבוצים סעד, נחל עוז וכפר עזה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

לוחמי הגנה אווירית יירטו שני שיגורים. מדוברות המועצה האזורית שער הנגב נמסר כי לא זוהו נפילות בשטחי המועצה כתוצאה מהירי.

בחסדי שמיים, לא דווח על נפגעים או על נזק שנגרם כתוצאה משיגור הרקטות הצהריים מהרצועה לעבר יישובי מדינת ישראל.

מדובר בפעם השנייה השבוע ששגרת יומם של תושבי עוטף עזה מופרת בגלל אזעקות. ביום ראשון השבוע, הופעלה התרעה בקיבוץ נחל עוז. דובר צה"ל עדכן לאחר מכן כי האזעקה הופעלה שלא כתוצאה מירי רקטי.

אגף המודיעין של צה"ל פרסם אתמול את הערכתו השנתית בו התייחסו גם לעזה, ולפי אמ"ן, חמאס מעוניין ברגיעה בעזה, ולא יפתח במלחמה נגד ישראל וימשיך במאמצים להגיע להסדרה.