אאא

מקושש קולות לפני הבחירות? ראש הממשלה בנימין נתניהו, הורה הערב (ראשון), לחבר למאחזים "בעלי אופק הסדרה", את החשמל, המאחזים המדוברים נמצאים בשלבי הסדרה.

על פי הדיווח של 'החדשות', נתניהו פנה היום באמצעות מ"מ מנכ"ל משרד רה"מ, רונן פרץ,  לעוזר שר הביטחון להתיישבות, אבי רואה, והעביר לו רשימה של היאחזויות לחבר להם את החשמל.

המאחזים שעליהם דיבר נתניהו הם: נופי נחמיה, חוות יאיר, 851, מעוז צבי, שחרית (מאחים הנמצאים בשומרון), פני קידם-מיצד ותקוע ד' (בגוש עציון), נגוהות מערב-מצפה לכיש, גבעת אביגיל, עשהאל בהר חברון, ואש קודש ואחיה (בבנימין).

במכתב המדובר נכתב, "ביהודה ושומרון ישנם מאחזים אשר הוקמו לפני שנים רבות על אדמות מדינה, פעמים רבות בעידוד הממשלה מתוך שיקולים ביטחוניים, חלק מאותם מאחזים נמצא בשלבים שונים של הליכי הסדרה. כיום, תושבי המאחזים מוצאים עצמם שעות רבות ללא תנאי מחיה בסיסיים כמו חשמל ומים".

"מציאות קשה זו מהווה סכנה ביטחונית ממשית כאשר כלל בתי המאחז שרויים באפלה מוחלטת במשך שעות הלילה, ומרכיבי הביטחון החיוניים מנוטרלים ואינם יכולים לסייע בשעת הצורך".

יוחאי דמרי, ראש מועצת הר חברון, יוחאי דמרי, הגיב להחלטת ראש הממשלה בחיבור לחשמל של מספר ישובים ביו"ש: "חיבור מאות המשפחות לחשמל הינה בשורה משמחת מאוד עבורנו! לאחר עבודה מאומצת, סיורים בשטח ופגישות רבות שקיימנו. אנו מברכים הערב על בשורת החשמל שהיא גם צעד ראשון לקראת הכשרת היישובים".

"לאחר שנים של שגרת הפסקות חשמל בימי החורף הקרים ובתקופת השרב יזכו מאות אזרחים לאספקת חשמל סדירה לבתים. זוהי בשורה גדולה להתיישבות כולה ולהר חברון בפרט, הריבונות נבחנת במעשים ולא בדיבורים ואנו מודים לראש הממשלה על הצעד הראשון והחשוב".

בסיום הודה דמרי ואמר: "אנו מודים לאבי רואה ולמ"מ מנכ"ל משרד ראש הממשלה רונן פרץ שסייע מאחורי הקלעים ואנו מקווים שאלו צעדים ראשונים לקראת הסדרת ישובים אלו."

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון הגיב אף הוא להחלטה ואמר, "זהו תיקון עוול היסטורי. ישנם בישובים הצעירים יותר מ 10,000 אזרחים שעד לרגע זה לא היו מחוברים למים וחשמל בצורה מסודרת, אפילו לא מסיבות הומניטריות. אני קורא לכל הגורמים להשלים את המהלך גם במקומות אחרים, ובראשם בחוות גלעד, אשר הוחלט שתוסדר אולם טרם חוברה למים וחשמל".