אאא

יו"ר 'דגל התורה', ח"כ משה גפני, חשף בכנס בחירות פנימי את תוכניותיו לממשלה הבאה, הן מבחינת ההתערבות בחינוך החרדי והן המאמצים למנוע את הפירצה החמורה בחילולה של השבת הקדושה. גפני, תקף את בני גנץ, הזהיר את נתניהו לבל ייתן דריסת רגל לרפורמים והבהיר את השקפתו המדינית.

"זה התחיל עם ליברמן עכשיו זה עבר גם לבני גנץ", פתח גפני את דבריו, "הם מדברים על זה שלא להשאיר שריד ופליט ליהדות. פגיעה ממשית בגיוס ובחינוך התורני. מה ילמדו מה לא ילמדו, איך ילמדו פרשת השבוע. זה ברור לחלוטין שאם תהיה התערבות כזאת - לא ניקח תקציבים, זאת גזירה על החינוך התורני במיוחד על הקירוב".

בהקלטה שהגיעה לידי 'כיכר השבת' תקף גפני את ראשי הערים שמפעילים תחבורה ציבורית בשבת ואמר: "לא תהיה מציאות שיש כמה ראשי רשויות שהם עושים תחבורה ציבורית בשבת וכל מה שמסביב זה המוסכים והמזנונים. חס וחלילה שיהיה בכל המקומות".

גפני חשף שבעתיד יפעל לחוקק חוק שיעקוף את ראשי הרשויות וימנע הפעלת תחבורה ציבורית בשבת: "אם נזכה להיות חלק מן העניין, נעשה חוק. זה לא הפקרות! יש מדינה שהיא נקראת מדינה יהודית ודמוקרטית - מדינה מתוקנת. נתקן את החוק ואת הפרצה הזאת".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"גם הגיור", הוסיף גפני, "הוא יגייר, יביא גויים לכרם בית ישראל וכל מה שנלחמנו כל השנים שגיור יהיה כמו שרבותנו מלמדים אותנו כל זה עלול להיטמע בתוך המערכת הזאת שהיא מסוכנת מאוד. באנו לנתניהו ואמרנו לו אם הרפורמים נכנסים - אנחנו נפרוש מהקואליציה. אם תהיה להם דריסת רגל בכותל המערבי - אנחנו נפרוש מהקואליציה".

"המערכה הזו שונה ממערכות הבחירות הקודמות, אומרים על השולחן הכל", המשיך גפני ושב להתייחס לבני גנץ, "אומר המועמד לראשות הממשלה, אני מקווה שהוא הולך ליפול מאוד בסקרים, הוא נופל כבר, הוא אומר אנחנו רוצים לחסל כל זיק של יהדות חס וחלילה".

בסיום דבריו התייחס גפני להשקפתו המדינית ואמר: "אנחנו לא ימין ואנחנו לא שמאל, אנחנו עושים מה שמורים לנו באותה עת. שהייתה שאלה על הסכמי אוסלו הלכנו לשאול את הרב שך ואמר להצביע נגד. שהיה שאלה של ההתנתקות הלכנו לשאול את מרן הרב אלישיב ואמר להצביע נגד. אנחנו בכל דבר קטן וגדול שואלים את גדולי התורה זה הדגל שלנו. אנחנו לא משחקים עם העניין הזה, אנחנו כל דבר שואלים".