אאא

יו"ר ש"ס השר אריה דרעי, השר צחי הנגבי, וחברי הכנסת רם בן ברק ואלון שוסטר קיבלו הערב (שלישי) הוראה להיכנס לבידוד מיידי, לאחר ששהו לצדו של חולה קורונה, ראש מועצת מרחבים ויו"ר מרכז שלטון רשויות מקומיות.

בהודעת דובר הכנסת נאמר כי שלושת הח"כים שהו שבוע שעבר במחיצתו של שי חג'ג', ראש מועצת מרחבים, אשר אובחן כחולה קורונה. קצין הכנסת, ניצב יוסף גריף, שוחח עם אודי קליין - סגן ראש לממונה על בריאות הציבור במשרד הבריאות, ונמסר לו כי הנושא הובא לידיעתו של המשרד ועל כן נוצר קשר עם חברי הכנסת אשר קיבלו הנחיה להיכנס לבידוד מידי.

כפי שדווח מוקדם יותר הערב, ראש המועצה האזורית מרחבים, שי חג'ג', הודיע כי הוא נדבק בנגיף הקורונה. "ארגיע ואומר ששלומי טוב, קצת צינון", סיפר חג'ג', "אני אעבוד מהחדר, והמועצה האזורית מרחבים ומרכז המועצות האזוריות ימשיכו להעניק לכם את השירותים הטובים ביותר".

מלבד השר הנגבי ושני הח"כים, גם השר אריה דרעי ובכירים נוספים נכנסו לבידוד לאחר שאתמול השתתפו בישיבה באולם הישיבות במשרד הפנים בירושלים, בהשתתפות שי חג'ג' שאובחן היום כחולה קורונה. נמסר כי הישיבה נערכה לפי כל הכללים המחמירים, בחדר נכחו כל העת עשרה אנשים ששהו במרחק האחד מהשני ונמנעו ממגע.

בישיבה נכחו שר הפנים, אריה דרעי; מנכ"ל משרד הפנים, מרדכי כהן; יו"ר מרכז שלטון מקומי, חיים ביבס; סגן יו"ר שלטון מקומי בני ביטון; ברק סרי, יועץ התקשורת של שר הפנים; עו"ד יהודה זמרת, היועץ המשפטי של משרד הפנים; אלי רגב, מנהל מנהל החרום במשרד הפנים וראש המועצה הממונה בירכא; מוני מעתוק, סמנכ"ל משרד הפנים וראש מועצה הממונה בטבריה; אריאל יוצר, סגן הממונה באגף תקציבים באוצר; גלית וידרמן, ראש אגף בכיר לבקרת הון אנושי במשרד הפנים; איתי טמקין, עובד אגף התקציבים במשרד האוצר.

הערב, מיד לאחר ההודעה כי חג'ג' חולה בקורונה, הכניסו עצמם כל משתתפי הישיבה לבידוד. כעת הם ממתינים לתחקור של משרד הבריאות שיקבע את המשך ההליך לגביהם. כל משתתפי הישיבה יפעלו בהתאם להנחיות הרפואיות של משרד הפנים.

השר צחי הנגבי וחברי הכנסת שוסטר ובן ברק לצידו של ראש מועצת מרחבים, שי חג'ג' (צילום: איתי שיקמן, כאן חדשות)
השר צחי הנגבי וחברי הכנסת שוסטר ובן ברק לצידו של ראש מועצת מרחבים, שי חג'ג' (צילום: איתי שיקמן, כאן חדשות)
הגדלה

ח"כ רם בן ברק עדכן כי "לאחר שהתקבלה ההודעה היום (ג׳) בשעה 21:45 על הידבקותו של מר שי חג'ג' בנגיף הקורונה, ובתיאום עם משרד הבריאות וקצין הכנסת, נשארתי בבידוד שאני נמצא בו מזה יומיים, וכך אמשיך עד יום רביעי הבא. רק בריאות!"ץ

ח"כ אלון שוסטר עדכן: "התבשרתי הערב שחברי, שי חג'ג', יו"ר מרכז המועצות האזוריות, חלה בקורונה. מאחר וישבנו במרחק קרוב אחד לשני בכנס ההיערכות של ענף החקלאות למשבר הקורונה ביום ד' האחרון, וחרף העובדה שאני מרגיש מצוין בימים האחרונים ונמצא בתפקוד מלא, הנחיות משרד הבריאות מחייבות אותי להכנס לבידוד באופן מיידי. לכן החל מהיום ועד יום ד' הבא (14 יום לאחר הכנס בו שהינו יחד), אשהה בבידוד בביתי".

חיים ביבס, יו"ר מרכז השלטון המקומי וראש עיריית מודיעין מכבים רעות מסר: "לאחר שהתגלה כי שי חג'ג' נושא את נגיף הקורונה ולאחר שנכחתי בפגישה איתו השבוע, הודעתי לצוות העירייה והשלטון המקומי כי אכנס לבידוד ואמתין לעדכון ממשרד הבריאות.

"חשוב לציין כי הפגישה התקיימה על פי הכללים המחמירים וכרגע אני  ממתין לתחקיר משרד הבריאות שיחליט אם אצטרך להיות בבידוד או לא. אם אצטרך להמשיך בבידוד, אמשיך לנהל את ענייני העירייה והשלטון המקומי על הצד הטוב ביותר מביתי ואתן לאנשי המקצוע לעשות את עבודתם הטובה. בריאות שלמה לכולם".

קודם לכן נחשף כי שלושה חברי כנסת, השר צחי הנגבי, רם בן ברק ואלון שוסטר, השתתפו בשבוע שעבר באירוע בקרבתו של אדם שהתגלה היום (שלישי) כחולה קורונה.

למרות זאת, נמסר כי הח"כים לא יצטרכו להיכנס לבידוד. דובר הכנסת מסר כי "נציג משרד הבריאות שוחח לפני דקות אחדות עם קצין הכנסת, ניצב יוסף גריף ומסר לו שהגם שתוצאות בדיקותיו של האזרח אשר נכח בשבוע באירוע משותף ובקרבתם של חברי הכנסת שוסטר, ברק והנגבי, איבחנו כי הוא חולה בנגיף הקורונה - הרי שלאחר שנבדקו פרטי האירוע ואופיו עם חברי הכנסת הוחלט כי אין חברי הכנסת נדרשים לבידוד.

"ניצב גריף שוחח הערב עם שלושת חברי הכנסת והדגיש בפניהם שלאחר הבהרה זו הם חופשיים לשוב לעבודתם במשכן הכנסת, עם זאת בשל החשש הטבעי ביקש מהם לשקול את הגעתם בשנית".

אך לאחר מכן כשנודע כי גם שי חג'ג' התגלה כחולה קורונה ובשל קרבתו לשלושת הח"כים, התקבלה ההחלטה להכניסם לבידוד.