אאא

הזמר והיוצר שולי רנד, כתב היום (רביעי) פוסט כאוב בעמוד הפייסבוק שלו, בעקבות ההסתה נגד הציבור בימים אלו, של התפשטות נגיף הקורונה. לפניכם הפוסט המלא:

"שלום חברים. אני לא נוהג בדרך כלל להגיב למאורעות הזמן והשעה בפוסטים ואפילו בימים אלו נמנעתי מכך אבל מה שקורה עם המתקפה האיומה על הציבור החרדי פשוט מזעזע אותי.

"נחשפתי בימים האחרונים לפוסטים וסרטונים אכזריים, מלאי משטמה, ציניות כלפי הציבור החרדי וזה קרע לי את הלב.

"אותם מטורפים שמקללים שוטרים שבאים לעזור להם הם לא הציבור החרדי ולהתנהגות הזו שלהם אין שום קשר אמיתי לתורת ישראל.

"לכולנו היה זמן עיכול של חומרת המצב.  זמן העיכול של החרדים היה ארוך יותר. בשל הרבה סיבות אמיתיות. מה נראה לכם שאנחנו רוצים למות? שאנחנו רוצים חס ושלום לפגוע או לסכן את המוחלשים שבתוכנו?

"אחד המאפיינים הכי בולטים של החרדים זה הכבוד לזקנים כציווי של התורה הקדושה. והכי גרוע בעניי זאת ההזדמנות הגדולה שאנחנו מחמיצים כאן. הזדמנות פז לחבר בין הקצוות.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"עוד מעט בעזרת השם וברוב רחמיו אנחנו נצא מזה ומה ישאר? תהום של חשדנות ושנאה.

"במקום לנצל את המצב הזה למסר של כבוד וחמלה מסר של הושטת יד וחמלה אנחנו מעמיקים את הקרע. מדורה גדולה של פחד משתוללת בעולם. הקרקע לליבוי משטמה ושנאה נוחה מאי פעם.

"בבקשה. תפסיקו".

 צילום: שניאור אנטבי

מוקדם יותר היום, פרסם רנד קליפ לשיר "הספינה", וכתב: "כמו כל המסתובבים על הכדור שהיו להם תוכניות, חלומות, תחזיות ובאה יד נעלמה ושלחה את אותו נגיף חמקמק ומסתורי שטרף את הקלפים, גם לנו הקטנים היו תוכניות לגבי הקליפ של השיר 'הספינה'".

"רצינו לצלם אותו בפאב בגבעתיים. רק שבאותו ערב החל ההסגר ובעל הפאב ביקש שנוותר. כבר עמדנו לסוב על עקבינו, עד שראה זה פלא, דווקא במוחו של במאי הקליפ, אסף תלמודי, צץ רעיון למקום שבימים כתיקונם לא במרכז האסוציאציות שלו - בית כנסת".

"זה לא כל כך נעים לראות בית כנסת סגור, אבל לדעתי זו אותה יד נעלמה ששלחה אותנו לבית הכנסת הריק ולתת משמעות נוספת לשיר".