אאא

תקיפת הרכב בגבול סוריה לבנון: רשת "אל-ערבייה" מדווחת הבוקר (חמישי) כי יעד החיסול היה מוסטפה מורנייה, בנו של בכיר חיזבאללה עימאד מורנייה שחוסל לפני למעלה מעשור.

לפי הדיווחים, ברכב ישב גם מפקד צבאי בארגון חיזבאללה המכונה "חאג' עימאד" וקצין איראני ממשמרות המהפכה, העונה לשם "עימאד כרימי".

מדובר באלו האחראים על הלחימה של חיזבאללה לצד צבא אסד בסוריה. בדרך כלל, מורנייה הבן לא משתתף בעצמו בנסיעות אלו, אך הפעם שהה ברכב והיה יעד לתקיפה.

בדיווחים בכלי התקשורת בלבנון, בהם גם בעיתון "אל-קודס אל-ערבי", נטען כי הבכירים ניצלו מהחיסול בעקבות תקלה של חיל האוויר הישראלי.

 תיעוד סורי של תקיפה בעבר המיוחסת לישראל

נטען כי הטיל הראשון החטיא את היושבים בג'יפ, כאשר נפל כמה מטרים לפניהם. כעבור דקות ספורות נורה טיל נוסף - אך הבכירים שישבו ברכב כבר הספיקו לברוח ממנו.

למרות הכישלון, פרשן צבאי ערבי אמר לטלוויזיה הסעודית כי מדובר בהשיג מודיעיני ישראלי שהצליח לפרוץ לשורות הכי בכירות של חיזבאללה ולקבל מידע מדויק על כך שמורנייה יצא לנסיעה, ומיקום מדויק בזמן אמת.

ממשרד החוץ הלבנוני מסרו בתגובה לאירוע: "אנחנו מגנים את התקיפה הישראלית על רכב לבנונית בג'דיידת יאבוס, עיר סורית שנמצאת בקרבת הגבול איתנו".