אאא

בדומה לשאר הישיבות הגדולות, גם בישיבה הוותיקה 'באר יעקב', ביישוב באר יעקב, מצאו מתווה שהותאם להם באופן אישי, ובכך יוכלו לפתוח את הישיבה כבר לקראת השבת הקרובה.

גם בישיבת 'קול תורה', בשכונת בית וגן בירושלים, נערכו לפתיחת הזמן - בסוף השבוע הקרוב, אך לאחר שבחנו את כל האפשרויות, הבינו בהנהלת הישיבה שהדבר לא ריאלי, ועל כן, לעת עתה הוחלט שלא לפתוח את הישיבה. יחד עם זאת, גורם בכיר בישיבה אומר ל'כיכר השבת', "ראש הישיבה יעשה ניסיון לפתוח קפסולה אחת עם 26 בחורים שהוא יבחר".

אך כאמור, בישיבת 'באר יעקב', השלימו את ההכנות על פי הסדר הזה; בשלב הראשון, יגיעו 78 מבחורי הישיבה - המשתייכים לשיעורים הנמוכים, לישיבה. כאשר עליהם להביא מההורים המחאה על סך של 5,000 ש"ח, והתחייבות בחתימת ידם - שלא ייצאו משטח הקמפוס שני חודשים - לפחות.

המתווה המדובר, יעשה בצורה דומה למה שתוכנן בישיבת 'עטרת שלמה' בשדי חמד - זאת לאחר שהנהלת הישיבה הגיע לישיבה וערכה סיור משותף יחד עם הגרש"ב סורוצקין.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

הסיור של הנהלת 'באר יעקב', בישיבת 'עטרת שלמה'
הסיור של הנהלת 'באר יעקב', בישיבת 'עטרת שלמה'

78 בחורים יחולקו לשלוש קפסולות - במתחמים שונים בקמפוס הישיבה, בכל קפסולה יהיו 26 בחורים, כאשר כל קפסולה תהא מנותקת לחלוטין משאר הקפסולות, ותנהל את שגרת הלימודים באופן עצמאי, דהיינו בימ"ד לתפילה וללימוד, אכילה, שינה וכן הלאה.

בידוד זה יימשך 14 יום, ולאחריהם מתקבצות שלושת הקפסולות ביחד, והישיבה חוזרת לתפקוד מלא בלא הגבלות בתוך שטח הישיבה.

 ד"ר שלוסברג מסביר את 'מתווה הקפסולות'

 

אמנם, בדומה לשאר הישיבות שאימצו את מתווה הקפסולות - כל זמן שהרשויות לא יחזירו את השיגרה, מתחם הישיבה יהיה סגור בפני זרים מחשש הדבקה, ולא יוכלו להיכנס למתחם הישיבה אלא לאחר בידוד של 14 יום.