אאא

הסנאטור הרפובליקני טום קוטון, פרסם טור דעה בעיתון 'ניו יורק טיימס', בו תמך בשליחת הצבא נגד המפגינים שהשתוללו ברחובות ערי ארה"ב.

בתגובה, התחוללה סערה שהובילה בסופו של דבר להתפטרותו של ג'יימס בנט, עורך מדור הדעות של העיתון היוקרתי בארבעת השנים האחרונות. הוא יוחלף על ידי סגניתו, קתלין קינגסברי.

הטור עורר סערה שכללה ביקורת חריפה מצד שורת עיתונאים בעבר ובהווה בעיתון, ובסופו של דבר הוחלט להוסיף הבהרה מטעם העיתון לפני טור הדעה.

המו"ל של העיתון, ארתור סולצברגר, מסר בתגובה להתפטרות שעמוד הדעות היה זקוק ל"שינוי משמעותי" וכי לעורך שהתפטר היה "קשה להוביל את המאמץ לשינוי".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

 מקבץ סרטונים מהמהומות בארה"ב (צילום: מתוך טוויטר)

העיתון הוציא הודעת הבהרה כי "טור הדעה נפל מהסטנדרטים שלנו, לא היינו צריכים לפרסם את זה". בנוסף, סגן עורך מדור הדעות, הוצב בעבודה פחותה יותר.

קוטון זעם על כך, ובראיון שהעניק לרשת פוקס אמר כי "הניו יורק טיימס נכנע להמון של ילדים "נאורים" בחדר החדשות שלהם שנעלב וחווה טראומה בכל פעם שהם נתקלים במישהו עם דעה שונה משלהם".

הנשיא דונלד טראמפ ניצל כמובן את ההזדמנות על מנת לתקוף את התקשורת וצייץ בטוויטר: "בניו יורק טיימס השתיקו את המאמר המצוין של הסנטור הנהדר טום קוטון. הני יורק טיימס הוא פייק ניוז".