אאא

השר מיכאל ביטון, (כחול לבן), שר במשרד הביטחון, התארח לראיון מיוחד באולפן 'כיכר השבת' ודיבר על כל הנושאים הבוערים. מהממשלה המנופחת, העימות עם 'יש עתיד', האם מאמין שראש הממשלה יעמוד בהסכם עם בני גנץ, וכך ייראה חוק הגיוס החדש, עליו הוא אחראי. צפו בראיון המלא.

במהלך הראיון התייחס ביטון לחוק הגיוס ואמר: "כשניסו לכפות על חרדים להתגייס - ירדו המספרים. לאחרונה נחשפנו שגם המספרים לא מדויקים. כפיה של גיוס רק הקטינה את המספרים".

"אנחנו מנסים לגבש", הוסיף השר ביטון: "יחד עם הליכוד והמפלגות החרדיות, שאומר שבכל שנה נגדיל את המספרים מידי שנה. יש בקואליציה הסכמה כיצד נבנה את החוק, אני יושב עם החרדים, זה פקידי לגבש הסכמה. כולנו מבינים שגם ההסכמה צריכה להיות כזו שעוברת את מבחן בג"צ".

השר מתח ביקורת על העתירות לבג"צ: "אנשים עשו בג"צ נגד העובדה שחרדי לא הולך לצבא, אבל לא שמעת בג"צים למה ערבי לא הולך לצבא, למה אשה דתייה לא הולכת לצבא, לא היה בג"צ כזה דרמטי. רק על החרדים. יש אוכלוסיות שלמות שאנחנו רוצים לשלב בחברה הישראלית".

ביטון הצהיר: "אם אתה תלמיד חכם והורג עצמך באוהלה של תורה - תלך עד הסוף. גם הקהילות החרדיות יודעות שיש שבאבניקים ושובבים".

לדבריו: "החלום והחזון של בני גנץ, גבי אשכנזי ושלי - זה מתווה שירות. צעיר שרוצה ללמוד - יוכרו ילמדו תורה עד סוף ימיהם וישמרו על עם ישראל. אבל צעיר אחר, ערבי - חרדי - דתייה -  יכול ללכת למסלול חינוך או צבא".