אאא

במשך כחודש ימים מואשמת המשטרה באכיפה בררנית נגד הציבור החריד, טענות מפוליטיקאים, עסקנים ומפגינים. תיעודים שהופצו ברשת והביכו את המשטרה ואף הובילו לפתיחת חקירות במח"ש. 

השר לביטחון פנים, אמיר אוחנה, המצהיר כי אין לו אמון במח"ש, מתייצב באולפן 'כיכר השבת' ומדבר על הכל. מטענות החרדים לאכיפה בררנית, ההפגנות האלימות בבלפור, החשש לחיי ראש הממשלה ומינוי המפכ"ל הבא. צפו בראיון המלא.

במהלך הראיון התייחס השר אוחנה לטענות החרדים והתיעודים מההפגנות: "קודם כל אני חושב שחלק מהתיעודים ממש צבטו לי את הלב, זה לא צריך להגיע לשם, אך יש לזכור שמתוך 30.000 קנסות שהמשטרה רשמה, הרוב המוחלט והמשמעותי עבר ללא תקלות, ולא ניתנו בערים חרדיות, וכאמור אלו שכן מצערים מאד ואף ננקטים צעדים נגד השוטרים גם בשטח וגם ע"י מח"ש שאני מצטער לומר שאין לי אמון בו".

האם אתה כשר לביטחון פנים יכול לומר לציבור החרדי שמהיום והלאה שוטרים שיתנהגו באלימות שאינה מוצדקת כלפי חרדים יטופלו בשטח?

"אני רוצה לומר שאין התחייבות שלא נראה סרטונים מהיום והלאה, משום שגם שוטרים טועים לפעמים, אבל אני כן יכול לומר שנעשה שינוי ברמה של המפקדים שיודעים לבצע את הצעדים בצורה מהירה על מנת ששוטרים כאלו לא יישארו בתפקידם, כפי שראינו שקרה עם השוטר שהכה מפגין בשכונת רוממה, רק כי שאל אותו היכן המסיכה".