אאא

המפגינים בירושלים כנגד ראש הממשלה בנימין נתניהו, ממשיכים במחאה גם היום (חמישי), צום תשעה באב. ראש העיר ירושלים, משה ליאון, קורא להם בתחנונים, להפסיק את המחאה לפחות בתשעה באב.

בפנייה לראשי התנועות המפגינות ביקש ליאון, כי יימנעו היום מקיום ההפגנות על מנת להתחשב בתושבי העיר ובכוחות הביטחון, שרבים ביניהם צמים ביום זה, לנוכח הקושי הרב והחום המתישים.

ליאון פנה למוחים ואמר: "אני קורא לכל המפגינים להימנע היום, תשעה באב, מקיום הפגנה, מתוך התחשבות בכוחות הביטחון ובתושבי העיר, בתום יום של צום בחום כבד.

 המחאות של הדגלים השחורים - בבלפור

"תשעה באב אינו כשאר הימים, זהו יום צום ארוך המתקיים השנה בחום מתיש. מתוך התחשבות בתושבי העיר אשר רובם צמים ובכוחות הביטחון ובמיוחד לנוכח החום הקיצוני, אני מקווה שקריאתי להימנע מהפגנות תיענה. פניתי לראשי המפגינים להצטרף לקריאתי ביום חשוב זה".

ראש העיר פנה ושוחח עם מספר גורמים רלוונטים. בשיחתם ובפנייתו ביקש ראש העיר, את התחשבותם בתושבי העיר וביקש מהם להצטרף אליו לקריאתו זו.

'הדגלים השחורים', המארגנים את המחאה, אמרו בתגובה: "ההפגנות מתקיימות היום ובסוף השבוע כמתוכנן. נבקש מראש עיריית ירושלים לדרוש מהמשטרה לאבטח את המפגינים, לשמור על זכותם הדמוקרטית להפגין ולהימנע מאלימות משטרתית נגד האזרחים והאזרחיות שבאים לשמור על מדינת ישראל מפני הנאשם והמסית נתניהו".