אאא

בימים אלו, שר הביטחון, בני גנץ, מבקש מבית המשפט העליון אורכה להעביר את חוק הגיוס במליאת הכנסת, בטענות שונות המצריכות עוד ארבעה חודשים עד לסיום החקיקה, אך בכיר חרדי בממשלה טוען כי מאחורי הקלעים גנץ משתמש בחוק הגיוס כבן ערובה להמשך קיום הממשלה. 

לדברי בכיר חרדי בממשלה: "'כחול לבן' בכלל ובני גנץ בפרט עושים בימים האחרונים מהלכים להתחבר לחרדים, לספר עד כמה הם דואגים לציבור, הולכים לסייר בכל הערים החרדיות ונפגשים עם ראשי הרשויות, גנץ מתראיין למגזר, הם לוחצים על הגז בכדי לחבק את החרדים - בזמן שכביכול המגזר מאוכזב מנתניהו".

אך לדבריו: "ביד השניה של גנץ, הוא מחזיק את חוק הגיוס כבן ערובה, החוק החשוב ביותר למגזר החרדי. הוא מחזיק בחוק כבן ערובה, בכדי לראות שהממשלה תחזיק מעמד בעוד כשלושה חודשים ולכן הוא מבקש מבג"צ אורכה של ארבעה חודשים, לראות האם בדצמבר איך החרדים ינהגו במצב שנגיע שוב למשבר פוליטי".

 בני גנץ מתייחס לחוק הגיוס בראיון ל'כיכר השבת'

"גנץ התראיין אצל ישי כהן ב'כיכר השבת' ואמר שהחוק מוכן", ממשיך הבכיר בדבריו, "כך גם לפני כשבועיים בשיחת תדרוך עם כתבים חרדים. ואכן, החוק מוכן, חד משמעי. אבל הוא מחזיק בחוק כבן ערובה. הוא אמר בראיון שהוא מדינאי ואחר כך פוליטיקאי, אבל בפועל נוהג הפוך". 

הבכיר החרדי הוסיף: "אני קורא לראשי הרשויות החרדים, שידעו עם מי יש להם עסק. עושים עליהם סיבוב. כעת זה המבחן שלו האם הוא הגון. דיבורים כמו חול, עכשיו זה שלב המעש".

כזכור, בראיון ראשון למגזר החרדי, כאן ב'כיכר השבת', נשאל גנץ על נושא חוק הגיוס והכחיש שמחזיק בחוק כבן ערובה.

'חוק הגיוס'. לפני שבועיים סיפרת לנו שהחוק מוכן. אז למה יקשת עוד ארכה מבג"צ?

"כי אנחנו היינו במשבר פוליטי, שנמשך בשבועיים האחרונים, ואני מקווה שזה יעבור בחודשים הקרובים".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

משתמשים בחוק הגיוס כבערובה, כדי שהחרדים לא יקבלו את החוק אם הממשלה לא תחזיק?

"אתה מדבר, באמת ישי, עם מישהו שהוא קודם כל מדינאי ואחר כך פוליטיקאי. לא קודם פוליטיקאי ואז מדינאי. אולי זה חיסרון, אולי זה יתרון... תעשה מה שאתה מבין.

"ואני מאמין שבחברה הישראלית חייב להיות מתווה שירות של העם והמדינה, שיתאים לשבעים שנה הקרובות, על כל מרכיבי החברה הישראלית. בינתיים עושים חוק גיוס שיאפשר לנו לתת תשובה לבג"צ, עד שיהיה ניתן לבצע את הרפורמה היותר משמעותית".

בשיחת תדרוך עם כתבים חרדים, התייחס גנץ לחוק הגיוס ואמר: "חוק הגיוס מוכן וטופל, ואני מקווה שנוכל להפיץ אותו במהרה בכפוף להוראות בית המשפט, מעריך שלפני דצמבר".

"חוק הגיוס, שצריך לחוקק אותו, הוא חוק גישור. החוק המוכן, טופל בשיתוף פעולה עם החרדים", גילה שר הביטחון האחראי על הנושא מתוקף תפקידו.