ההתבטאות שהקפיצה  (מתוך 'ינון מגל ובן כספית', ברדיו 103. תמונה: Yonatan Sindel/Flash90)
אאא

הסאטירה התפרשה כהסתה לרצח? איש התקשורת ינון מגל, הידוע בעמדותיו הימניות ובאהדתו לראש הממשלה בנימין נתהיהו, התבטא היום (שני) בתכניתו בשידור חי, כי הוא במקום נתניהו כבר היה יורה בעיתונאים הרודפים אותו.

"אני במקומו", אמר מגל לעמיתו בן כספית, "כבר מזמן הייתי מוציא תת מקלע ויורה ב... לא רוצה להגיד שהייתי יורה בכולכם, בך לא, אבל בכל השאר - יורה".

הוא אף סיפק תיאור צבעוני, והשמיע קולות כיצד כביכול זה היה נראה ונשמע: "צרורות כמו ברמבו, עם השרשראות שיורד... כל העיתונאים ששנים צולבים אותו, כל יום שישי - צרורות, רימונים, 21,22,23, פוצץ".

בשלב זה שותפו להגשת התוכנית ב'רדיו 103', איש התקשורת בן כספית הידוע בעמדותיו השמאלניות, עימת אותו עם תוכן דבריו ואמר: "בוא נשחזר מה שתית ואכלת מהבוקר, אני גם רוצה...".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"אני לא יודע אם שמעת את עצמך, אבל אתה קראת עכשיו, זחוח ומבסוט, לרצוח את העיתונאים שצולבים את ראש הממשלה", טכן כספית, אך מגל הדף את האשמה והסביר: "זה היה קטע סאטירי, כמו שב'ארץ נהדרת' עושים סאטירה".

מרדיו 103fm נמסר ל'כיכר השבת': "התחנה רואה בחומרה כל ניסיון הסתה לפגיעה בעיתונאים ובחופש הביטוי והפעולה המלא שלהם".

"מדובר בניסיון לא מוצלח של המגיש, זאת בלשון המעטה, להעמיד נקודה באופן סאטירי, שהתפרש בקרב מאזיננו באופן בלתי ראוי ופוגעני. הוא מיד חזר בו והתנצל בשידור חי. הובהר לינון שלהתבטאויות מסוג זה, גם אם נאמרות בבדיחות הדעת, אין מקום בשידורינו. 103fm מאחלת שנה טובה ומתוקה לכל עם ישראל".