אאא

שני יועציו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, ראובן עזר וטופז לוק, קיבלו מהמשטרה קנס בסכום של 5,000 שקלים על הפרת בידוד - כך דיווח משה נוסבאום בחדשות 12.

הקנס, בעקבות העובדה שהם הפרו את הבידוד בכך שיצאו מהבית לאחר שחזרו מארה"ב, שם היו בפמליית ראש הממשלה בעת החתימה על הסכם אברהם, לשלום בין ישראל לאיחוד האמירויות ובחריין.

בתוך כך, יועצי ראש הממשלה עופר גולן וטופז לוק הגישו תביעה דיבה נגד אהוד ברק, אורי משגב ורוית נאור, זאת לאור העובדה שהאשימו אותם ויועצים נוספים בבימוי של הפגנה במסגרת הפגנות השמאל בבלפור.

 התיעוד מההפגנה (צילום: יואב גלסנר)

בתביעה, על סך 420,000 שקלים, נטען כי "הנתבעים החליטו לפרסם עלילת כזב על התובעים והציגו תיאוריית קונספירציה לפיה התובעים "שתלו" מפגינים בהפגנה וביימו אותם במטרה להפיץ פרסומי כזב.

"בפועל לא שתלו התובעים איש ולא ביימו איש. הם לא הכירו את המפגינים שפגשו והם צילמו את אותם מפגינים כפי שכל אדם יכול היה לצלם אותם".

עוד נכתב כי "הנתבעים ידעו היטב, כי פרסומיהם מהווים עלילת כזב והם הפיצו אותם רק בשל רצון לפגוע במחנה הפוליטי אליו משתייך ראש הממשלה ומתוך הנחה, כי שמם הטוב של התובעים הוא הפקר, כי מותר לנתבעים להפיץ שקרים וכי לא יידרשו לתת את הדין בשל כך.

"אלא שהתובעים אינם מוכנים לעבור לסדר היום על הפגיעה בשמם הטוב והם מגישים תביעת לשון הרע זו, כדי שבית המשפט יקבע כי הנתבעים פרסמו עלילת כזב ויחייב אותם בפיצויים הולמים".

כזכור, טופז לוק זוהה על ידי מפגינים בהפגנה נגד ביבי בכיכר פריז בירושלים. ראובן עזר, נצפה ביום שישי, ערב ראש השנה, עורך קניות בסופרמרקט במבשרת ציון.