אאא

שר הביטחון וראש הממשלה החליפי בני גנץ, קיים היום (שני), סיור במכון הבילוגי, שם התבשר, כי התהליך לפיתוח חיסון הקורונה נמצא רגע לפני תחילת הניסויים בבני אדם - הצפויים להתקיים בסוף החודש הנוכחי, השם של החיסון: Brilife.

גנץ, הגיע לפגישת סטטוס ולסיור במכון הביולוגי שהוא יחידת סמך של משרד הביטחון, וקיבל סקירה על ההשלמות הנדרשות לתחילת הניסויים, לוחות הזמנים וכן על עבודת הייצור של החיסון. שר הביטחון נפגש עם ראשי צוות המחקר ובירך אותם על פריצת הדרך ועל עבודתם המסורה.

בסיום הביקור אמר גנץ: "אנחנו נמצאים ברגע משמעותי מאוד. פרופ' שפירא וכל הצוות עשו עבודה פנטסטית, הם החוד המדעי של מדינת ישראל והם הביאו את החיסון לשלב שבו נוכל להתחיל בקרוב את הניסוי בבני אדם".

"אם התהליך יצלח", אמר גנץ בגאווה, "זו תהיה בשורה גדולה למדינת ישראל ואולי לכל עמי העולם. אני מבקש להודות לכל אנשי המכון וצוות החוקרים, אתם מקור לגאווה לאומית".

פרופ' שמואל שפירא, מנהל המכון הביולוגי אמר: "יצאנו לדרך לפני 9 חודשים ב-2. לפברואר ואנחנו נכנסים להקפה האחרונה בסוף אוקטובר".

"יש לחיסון שם מסחרי- "Brilife", בריאות, il עבור מדינת ישראל, וחיים. אנו מודים לשר הביטחון על הרוח הגבית, ואנחנו נמשיך לפעול למען בריאותם של אזרחי ישראל, וגם למען הכלכלה והחברה הישראלית", סיים שפירא נרגשות.