אאא

בשנה רגילה זורמים המוני בני אדם ל'שבת חיי שרה' בחברון, אך השנה, בשל נגיף הקורונה, המפקד הצבאי של אזור חברון החליט לסגור את מערת המכפלה מיום חמישי לפני שבת והמועצה ביקשה מהתושבים, לא לארח אנשים בשבת זו.

המפקד הצבאי באזור מערת המכפלה קיבל החלטה, כי המערה תהיה סגורה למתפללים, החל מיום חמישי הקרוב משעה 22:00 ועד ליום ראשון שאחרי שבת חיי שרה בשעה 04:00.

כמו כן, המפקד הצבאי יאסור כניסה לקריית ארבע וליישוב היהודי בחברון, לכל אדם אשר אינו מתגורר ביישוב על פי נתוני רשות האוכלוסין.

 לפני עשרה חודשים: תיירים מקוריאה התפללו על.. 'הקורונה' במערת המכפלה (צילום: אלימלך קרזן)

יצוין, כי כבר מהיום יפרסו מחסומים בצירים הראשיים ובכניסה לקרית ארבע כדי למנוע כניסתם של אזרחים ומבקרים לקרית ארבע שאינם תושבי המקום.

גדרות יוצבו בחניונים ובמקומות חנייה במטרה למנוע חניית כלי רכב, קראוונים והקמת אוהלים, וכן תבוצע גרירת כלי רכב אשר יחנו באופן שאינו חוקי.

ראש מועצת קרית ארבע, רב העיר וגורמי עירייה יצאו בקריאה לתושבי המקום להימנע מהזמנת אורחים ובני משפחה המתגוררים מחוץ ליישוב.

מטעם העירייה נמסר: "העירייה נערכת לשמירה מוקפדת על כללי הריחוק הבריאותי, אכיפה שתכלול סגירת מבני ציבור המשמשים אכסניה לאורחים והמשטרה בתיאום מלא עם הרשות המקומית תנקוט צעדים משמעותיים על מנת לאכוף את ההנחיות".

"לאור זאת הציבור מתבקש שלא להגיע לאזור מתוך אחריות ושותפות למאמץ הלאומי בבלימת המגיפה".