אאא

הבחירות לכנסת ה-24: במידה והכנסת תפוזר בשבועות הקרובים, וועדת הכנסת התכנסה היום (שלישי) לדון על הצעת החוק ובחנה תאריכים אפשריים לבחירות.

הדיון נערך בהשתתפות מנכ"לית ועדת הבחירות המרכזית אורלי עדס. ובין היתר דנו בה הנוכחים גם על האפשרויות לניהול מערכת בחירות ואופני ההצבעה במקביל לנגיף הקורונה. 

יו"ר הוועדה, חבר הכנסת איתן גינזבורג מכחול לבן, ציין את התאריכים האפשריים לקיום הבחירות לכנסת ה-24, והציע לבחור באחד מהתאריכים הבאים: 23 בפברואר - י"א אדר, 2 במרץ - י"ח אדר, 9 במרץ - כ"ה באדר, 23 במרץ – י' בניסן.

כפי שפורסם מוקדם יותר היום, מנכ"לית ועדת הבחירות, אורלי עדס, הבהירה, כי זמן ההכנה הנדרש לבחירות הינו שלושה חודשים: "נעמוד במגבלות הזמן הקיימות, תשעים ימים כנאמר בחוק, לא יותר ולא פחות", אמרה עדס. אחת האפשרויות אותה הציגה עדס בוועדה היא מתחם "הצבע וסע", כמו מתחם "היבדק וסע" לבדיקת קורונה.

הסיבה להצהרתה היא דיון שהתקיים סביב הבחירות הקרבות בשאלת מועד קיומן. יושב ראש "כחול לבן" גנץ, יושב ראש "יש עתיד" לפיד ויושב ראש "ימינה" בנט, כבר הביעו תמיכה בקיצור ימי ההכנה לבחירות לפחות בחצי. על פי תוכניתם, הבחירות תתקיימנה כבר באמצע פברואר, ככל הנראה כדי לתפוס את "הליכוד" בתקופה טובה פחות מבחינת התפשטות המגיפה בישראל והגעת החיסונים ארצה. כעת מנכ"לית ועדת הבחירות מודיעה: התרחיש לא אפשרי מה שצפוי להקשות על יריביו של נתניהו.