אאא

לאור העלייה הגבוהה בתחלואה, ובפרט במגזר החרדי, יוצאים הבוקר (שישי) גדולי ישראל בקריאה לציבור לשמור על כללי הבריאות תוך התחזקות בשקידת התורה.

על המכתב חתומים מרן שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי, נשיא מועצת חכמי התורה, ראש הישיבה הגאון חכם שלום כהן וראש ישיבה הגאון רבי גרשון אדלשטיין.

"ליל צום העשירי תשפ"א, לאחינו בני ישראל בכל מקומות מושבותיהם", כותבים גדולי ישראל, "כאשר לעת הזאת הוחמר מן שמיא נגע הקורונה בעוה"ר (בעוונותינו הרבים. ח"ש), הרי צריך כל אחד להתחזק בכל הנצרך, ולהוסיף בשקידת התורה במקומות התורה וכל מוסדות החינוך תוך שמירה מעולה על כללי הבריאות".

"אבל יש לזכור", מדגישים גדולי התורה, "כי המצוה המוטלת עלינו היא שמירת הבריאות, חמירא סכנתא מאיסורא, וחלילה להתרפות בזה, כי בנפשנו הדבר, ומי שאינו נזהר הרי אינו ממידת החסד איש לרעהו כלל, ואף יש בזה משום חב לאחרינא ח"ו".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

גדולי ישראל פונים לכל מי שעורך שמחות בימים אלה וכותבים: "ובפרט יש לבעלי השמחות לשמור שלא יצא מכשול לרבים ביום חגם, ולהקפיד לעמוד על משמר הבריאות, וכן כל כיוצא בזה צריכים זהירות רבה".

ובאשר לצום עשרה בטבת החלה יום, הם כותבים: "וביומא דתעניתא נזכור להתעורר בתשובה ובמעשים טובים, ובזכות התורה והחיזוק, נזכה לסייעתא דשמיא, לרפואה ובריאות לכל עם ישראל בכל אתר ואתר".

כזכור, לפני כשבועיים פרסם העסקן הרפואי אלימלך פירר הוראה בשמם של גדולי ישראל אלו באשר לחיסון לקורונה כי "כל מי שבאפשרותו להתחסן - נכון לעשות כן".