אאא

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הבריאות יולי אדלשטיין פגשו הערב (שלישי) את המתחסן ה-500,000 בישראל, במתחם חיסוני הקורונה בהיכל ארנה בירושלים.

בביקור השתתפו גם ראש העיר ירושלים משה לאון, יו"ר קופת חולים 'כללית' יוחנן לוקר ומנכ"ל קופ"ח כללית פרופ' אהוד דודסון.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר כי "ראשית אני רוצה לברך את הרצל ופדילה לוי, שהם המתחסנים ה-500,000 אלף. זה מחמם את הלב לראות את אזרחי ישראל נרתמים כדי לעזור לאזרחי ישראל ובראש ובראשונה למבוגרים יותר, שיוצאים מאפלה גדולה לאור גדול.

"אנחנו פעלנו כדי להביא מיליוני חיסונים למדינת ישראל באמצעות שר הבריאות ומשרד הבריאות, בתי החולים וקופות החולים, שנרתמו כולם למען מבצע החיסונים הענק".

נתניהו הוסיף ואמר כי "אנחנו מקדימים את העולם בהבאת ובמתן החיסונים. ישראל היא אלופת העולם בחיסונים, מקום ראשון בפער. המשימה שלי עכשיו היא להבטיח שאנחנו ממשיכים בקצב הזה ואנו עובדים על זה יחד. נשאף לתת כמה שיותר חיסונים במהירות, אבל קודם כל, להוציא את האוכלוסיה בסיכון מסיכון, כיוון ששם מרוכזת רוב התמותה הטרגית ורוב התחלואה. רק כך נוכל לפתוח את הכלכלה, לעזור לעסקים ולחזור לחיים הנורמליים. זו המטרה שלנו: להחזיר את החיים למסלולם מהר ככל האפשר.

"אני מאמין שאם נמשיך לעבוד יחד עם השותפות הגדולה של אזרחי ישראל שבאים להתחסן, אנחנו נהיה אולי המדינה הראשונה בעולם שיוצאת מהקורונה וזו בשורה גדולה מאוד לכולנו".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

שר הבריאות יולי אדלשטיין אמר כי "יש איתנו את המתחסן החצי מיליון! ראש הממשלה, בקצב הזה עוד כמה ימים נזמין אותך גם למתחסן המיליון. הסתובבתי אתמול בכמה מוקדים באחבי הארץ וראיתי את השמחה האמיתית של האנשים שבאים, מקבלים חיסון, מחייכים, מקווים לראות את האור בקצה המנהרה, לחזור לחיים יותר סבירים.

"לצד זה אנחנו בעליה מטורפת של תחלואה. אני מבקש מכולם לגלות אחריות. להקפיד על ההנחיות. רק כך נוכל לסיים בהצלחה את המבצע המדהים הזה. אנחנו מקלים איפה שאפשר. החלטנו היום גם להמליץ על סיום הבידוד במלוניות. זה עדיין לא אומר שמי שצריך בידוד, יכול להפר את הבידוד. להפר בידוד זה כמו נהג שיכור במהירות מופרזת. רק ביחד נוכל לנצח ולהרחיק את המחלה ולצאת מהחושך הזה, מהעבדות הזאת, לחירות אמיתית".

יו"ר קופ"ח כללית יוחנן לוקר: "אני שומע מקולגות על המבצע המדהים של החיסונים בישראל מכל רחבי העולם. זה מענה אמיתי לאזרחי מדינת ישראל. אני רוצה לומר לך ראש הממשלה, שמגיע לך הרבה מאוד קרדיט על זה. אנחנו נמצאים במציאות שפה לפני סוף השנה, אזרחי מדינת ישראל מתחסנים, עומדים בתור כדי להתחסן והדיון הוא על כמה חיסונים יש - אבל יש חיסונים, ולך מגיע הקרדיט על הדבר הזה. אנחנו מודים לך ומודים לציבור שנענה לאתגר הזה.

"אני מאחל לנו שעד פסח אנחנו נהיה בחירות ובמציאות אחרת. אז תודה רבה לכם ותודה לך באופן אישי".