אאא

לחץ מצד מקבלי ההחלטות: מצעד הדגלים שתוכנן ליום חמישי הקרוב, בוטל על ידי המשטרה, אלא שהלחץ מצד ראש הממשלה ובכירים נוספים, כן לערוך את המצעד, יאלץ את המשטרה להציג חלופות מתאימות לקיים את המצעד.

ראש הממשלה נתניהו ושר לבט"פ אוחנה דנו אתמול בהחלטת הממשלה שלא לאשר את מצעד הדגלים, והורו למשטרה להכין חלופות מתאימות - בכדי שהצעדה תוכל להתקיים כמתוכנן ביום חמישי הקרוב, אלא שהיועמ"ש הורה כי מכיוון שמדובר בהחלטת דרג מדיני, יש לכנס את הקבינט המדיני ביטחוני, שעל פי החלטת ראש הממשלה - יוכנס היום.

ברקע התעקשותו של אוחנה כן לקיים את המצעד, עומדת ההבנה כי אסור להיכנע לתכתיבי ארגוני הטרור כמו החמאס, כמו כן, כבר אתמול הודיעו חברי כנסת מהימין, כי ינצלו את חסינותם ויקיימו את הצעדה כמתוכנן.

כזכור, במשטרה אמרו אתמול, כי במתווה הנוכחי ובתאריך שהוצג, האירוע אינו מאושר. במידה ויוחלט על ידי המארגנים לשנות את המתווה ו/או מועד הצעדה, הנושא ייבחן מחדש.

ברקע ההחלטה, עומדים איומי ארגוני הטרור. כך לדוגמה הודיע אתמול הג'יהאד האסלאמי, כי "אם מתנחלי הכיבוש החזירי, יניף את הדגלים שלו בירושלים ביום חמישי הקרוב, העוטף, אשקלון אשדוד יהיה תחת מתקפת טילים".