אאא

מתחילת היום (שלישי) ועד כה, פרצו באזור הנגב המערבי עשרים שריפות, שאומתו על ידי חוקרי כבאות והצלה כתוצאה של הפרחת בלוני תבערה מרצועת עזה.

כזכור, אמש הודיעה 'יחידת הבלונים' של ארגוני הטרור כי תחזור היום לפעילות מלאה, זאת כחלק מאיומי חמאס ליצור הסלמה נוספת מול ישראל, בתגובה להחלטה לקיים את מצעד הדגלים בעיר העתיקה בירושלים - אירוע ששימש לארגון הטרור כתירוץ לסבב הלחימה האחרון.

מוקדם יותר היום נרשמו שלושה שיגורי רקטות מכיוון עזה לעבר הים, במה שתואר בדיווחים פלסטינים כניסיון מבצעי, ולא כשיגור שתוכן לעבר שטחי ישראל.

  (צילום: דני בן דוד, יערן קק"ל)

אך כאמור, בישראל כבר חשים את רוח הלחימה המתקרבת. בין באירוע השריפה המתחדשים, מבלוני התבערה ששוגרו, ובין בהתפרעויות של כ-30 פלסטינים סמוך לגדר בדרום הרצועה, שפוזרו בירי רימוני גז על ידי כוח צה"ל.

כעת החשש העיקרי הוא, מפני שיגורי רקטות לישראל. בשל כך נפרסו מערכות של 'כיפת ברזל' במספר אזורים, ובצה"ל אישור מטרות מסוימות לתקיפה בעזה, אם ייווצר צורך בכך.

מדוברות כב"ה נמסר: "צוותי כבאות והצלה, יחד עם צוותי קק"ל, רט"ג, גרורי צה"ל, רבש"צים ומתנדבים, פעלו היום ב-20 שריפות, שרובן בשדות קוצים, קטנות ולא מסכנות - במועצה האזורית שער הנגב ובמועצה האזורית אשכול".

יצוין, הדגישו בכב"ה, ציין כי שיתוף הפעולה המלא בין כלל הכוחות, בנוסף לפריסה מיטבית בשטח, מאפשרים שליטה מהירה ובלימת התפשטות האש.

"חוקרי שריפות מכבאות והצלה, במחוז דרום, קבעו כי בסך הכל, עד עתה נגרמו 20 שריפות כתוצאה מבלוני תבערה", נמסר עוד.

צפו בווידאו

הפרחת בלוני התבערה, היום
הפרחת בלוני התבערה, היום (צילום: מתוך טוויטר)
 (צילום: איציק לוגסי, יערן קק"ל)
 (צילום: איציק לוגסי, יערן קק"ל)
 (צילום: איציק לוגסי, יערן קק"ל)