אאא

בקרב הפוליטיקאים החרדים, שררה היום שמחה על הניצחון המתוק - בהפלת חוק הדיינים, אך מי שנלחם על החוק כבר מתחיל השבוע, כפי שנחשף ב'כיכר השבת', הוא חבר הכנסת אורי מקלב.

לדברי מקלב: "זהו חוק אשר בדורסנות ובשרלטנות מפר את האיזון הדק בין הממשלה לבין הכנסת ואף בין הקואליציה לאופוזיציה, וטוב שנדחה. במהלך הדיונים הגשתי הסתייגות רבות לחוק זה. היות ולא התקיים דיון ענייני ורציני בכנסת דבר אשר מעלה קשיים משפטיים רבים עליהם הצביעו אף היועצים המשפטיים של הוועדות בכנסת אודות חוקיות החוק עצמו ותהליך החקיקה בכנסת".

 דבריו של מקלב

עוד הוסיף מקלב: "באופן חד צדדי וכוחני חוק זה היה מונע מחצי העם לבחור את נציגיו, ומפר את האיזון המוסכם בין הנציגות התורנית וההלכתית לבין הנציגות הפוליטית, בבחירת דיינים המתאימים לכהן בבתי דין רבניים. חוק זה היה מאפשר לראשונה את מינוי דיינים לא ראויים ולא מתאימים לבתי הדין הרבניים. אילו החוק היה מתקבל, חלקים מהגוף הבוחר היו אישים הפועלים נגד ההלכה ונגד בתי הדין הרבניים וגרוע מכך אף יכרסמו במעמדם של בתי הדין ובסמכותם של הדיינים".

חבר הכנסת משה גפני אמר: "אני אמרתי כבר כמה פעמים שלממשלה הזו אין סייעתא דשמיא, וזו התוצאה, קרה היום משהו על טבעי, אנחנו שמחים שזה מאחד אותנו ומפלג אותם".

 דבריו של גפני

חבר הכנסת אריה דרעי אמר: "באבוד רשעים רינה, היה שווה המאבק וברך השם ניצחנו במאבק, יישר כוח לכולם על הסיוע".

 דבריו של דרעי (צילום: אשר מדינה)

ח"כ משה ארבל הגיב על הניצחון: "מברך את יו"ר הכנסת ח"כ מיקי לוי ששמר על ממלכתיות ולא אישר לעצמו לשנות הצבעה שלו עצמו אחר פרסום התוצאה. חרף חילוקי הדעות, הממלכתיות והשמירה על כללי תקנון הכנסת חיוניים לדמוקרטיה הישראלית ולתפקודה של הכנסת".

חבר הכנסת מאיר פרוש אמר:  זה נצחון מתוק אבל רגעי מכיוון שהממשלה עדיין לא נפלה, אך ברור שהמכות שאנחנו נותנים לקואליציה מזעזעים את היסודות שלה ואם נתמיד בכך, אנו נפיל את הממשלה לגמרי".

חה"כ אבי מעוז: "מתן כהנא פגע ביהדות בטעות, מיקי לוי הצביע בטעות - ממשלה של טעויות, ואנחנו נפיל אותה.
מודים לקב"ה שהציל אותנו מעוד פגיעה ביהדות, מעוד רמיסה של הכנסת ובע"ה סוף האמת לנצח".