אאא

חבר מועצת הרבנות הראשית, הגאון רבי אליעזר שמחה וייס, התארח לריאיון מיוחד באולפן 'כיכר השבת' ותקף בחריפות את רפורמת הכשרות של השר מתן כהנא, שלדבריו תוביל להרס הרבנות והציונות. צפו בריאיון המלא.

קטע מהריאיון 

"הפירוש של המילה רפורמה הוא תיקון, ואני חושב שכאן אין תיקון, אלא הרס של הרבנות והרס של הציונות.

"שתדעו שאני כעולה מחו"ל, וכמוני כל אלו שעולים לארץ ישראל תמיד ידענו שבארץ אפשר לאכול בכל מקום, וכעת ישראל תהפוך למקום כמו חלק ממקומות בחו"ל שבהם נמנעים מלאכול בגלל נושא הכשרות".

הרב וייס המשיך בדבריו הקשים: "אני מאמין שבצעדים שקשורים לכשרות יש מגמה של ביטול זהותה היהודית של מדינת ישראל. האם מישהו ידע להגיד בעתיד מה כשר, האם זה כשר וכו'? כל אחד ואחד שירצה יקים לו גוף פרטי משלו, וימצא לו רב פנסיונר שינהג כפי האינטרסים וכפי הביזנעס הפרטי שלו".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

הגאון רבי אליעזר שמחה וייס בריאיון לישי כהן
הגאון רבי אליעזר שמחה וייס בריאיון לישי כהן
הגדלה

לדבריו: "מה שקורה כאן זהו דבר איום ונורא שמחזיר את מדינת ישראל לתקופת ה'שטעטאלע' של פעם, ולא רק שזה אנטי ציוני, זה גם יגרום ליהודים לא לעלות ארצה".

"שר הדתות אמנם מגיע מבית דתי", הוסיף הרב וייס: "אבל כפי שאני או כל אחד אחד לא היינו מתיימרים להפוך לטייסים בלי ללמוד, כך הוא, שאינו מבין כמעט כלום בנושא הכשרות, צריך קודם ללמוד. לא כל דתי מבין אוטומטית בכל העניינים של הדת".

"אני אגב לא מאמין שהרפורמה הזאת תצא אל הפועל משום שהמדינה לא תיתן כסף לכל הדברים הללו", הדגיש.