אאא

ח"כ משה ארבל במתקפה חריפה נגד ראש הממשלה, נפתלי בנט, והשר מתן כהנא המובילים את הרפורמה בכשרות: " מכרו כאן את מדינת ישראל לרפורמים מכירת חיסול". הריאיון המלא, מחר בתוכנית 'סוגרים שבוע עם ישי כהן'.

לדבריו: "זה תהליך מסוכן למדינת ישראל - ראשית, הוא מפריט את כל שירותי הכשרות ומעביר אותם לחברות בע"מ, למתן כשרות גם אם הם בד"צים הם חברות בע"מ. מחר בבוקר, יום לאחר החקיקה יגיע בג"ץ ויחייב את גורמי הרגולציה במקרה הזה הרבנות הראשית גם לתת כשרות לארגונים רפורמים וקונסרבטיביים שירצו לעמוד כביכול בסטנדרטים של הרבנות ואף אחד לא יוכל למנוע מהם...

"גם מארגונים מוסלמיים לתת כשרות כי בסופו של דבר חוק יסוד שנחקקו בשנות ה-90 יש להם סעיף שנקרא 'שמירת דינים', כל החוקים שנחקקו לפני לרבות חוק איסור הונאת הכשרות שנחקק בשנות השמונים זוכה להגנה משפטית".

ח"כ ארבל הוסיף כי: "מה שהוא מבקש עכשיו לעשות זה לרסק את החוקים האלו, ויצטרכו לעמוד בכללי חוק כבוד האדם וחירותו, וכללי חופש העיסוק, ולהביא לכאן לרמיסה מוחלטת של כל מושג הכשרות במדינת ישראל".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

לדבריו: "ב-2013 כשהתמודד הרב סתיו לרב ראשי לישראל, ומרן הרב עובדיה זכר צדיק וקדוש לברכה דיבר עליו והתבטא עליו התבטאות קשה מאוד, כשאני שמעתי את זה בהתחלה התכווצתי בתוך תוכי, והיום אנחנו רואים שחכם עדיף מנביא. מי עמד להגנתו של אותו רב דוד סתיו - יזהר הס מהתנועה המסורתית והקונסרבטיבית, וגלעד קריב.

"ודאי שהם ימחאו לו כפיים אין ספק שהאירוע הזה הוא אירוע רב מערכתי שהשותף הקואליציוני הבכיר גלעד קריב, בנט מתן כהנא הם מכרו כאן את מדינת ישראל לרפורמים מכירת חיסול, והראשונים להיפגע מזה זה הציבור המסורתי".

"אז מה קרה כאן?", תקף ח"כ ארבל: "הרב סתיו לא הצליח להיבחר לרב ראשי לישראל החליט, אני לא רב ראשי לישראל - אין רבנות. זה מטורף. גם בדמוקרטיה, כשאתה מפסיד אתה צריך לקבל את הכללים. כשהגיעה העת הוא אמר טוב - אני לא רב ראשי לישראל, אני שורף את המועדון. איזה מין דבר זה. זאת התנהלות מופקרת..".