אאא

אחרי כמעט שנה מאז הגעת משלוח החיסונים הראשון לישראל, החל מיום ראשון הקרוב תוקף 'התו הירוק' יפוג לרוב מחזיקי התו. 'כיכר' עם כל הפרטים.

• הזכאים להארכת התו:

מי שהחלימו או התחסנו בחצי השנה האחרונה, וכל אלו שהתחסנו במנת חיסון שלישית, מנת ה'בוסטר', יהיו זכאים להארכת תוקף התו הירוק. בנוסף, גם אלו שהחלימו לפני יותר מחצי שנה והתחסנו - יהיו זכאים להארכת התו הירוק שברשותם.

תוקף התו יוארך למתחסני מנת חיסון שלישית בחצי שנה, ולמחלימים ומחוסנים - עד שתעבור חצי שנה מקבלת מנת החיסון השניה או ממועד קבלת תעודת המחלים.

מחלימים שהחלימו לפני יותר מחצי שנה, אך התחסנו במנת חיסון, יהיו זכאים אף הם להארכת תוקף התו הירוק בחצי שנה.

בנוסף, גם ילדים מתחת לגיל 12 שנמצאו בעלי נוגדים בבדיקה, יהיו זכאים לתו ירוק במשך חצי שנה מעת קבלת תוצאות הבדיקה.

לעומת זאת, כל אלו שהתחסנו רק בשתי מנות או החלימו לפני יותר מחצי שנה ולא התחסנו במנת חיסון - תוקף התו יפוג ביום ראשון הקרוב.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

יחד עם זאת, בשבוע הראשון לתוגת התו המשטרה לא תבצע אכיפה.

• המקומות בהם צריך להציג את התו הירוק

בכל כניסה לאולמות אירועים, חדרי כושר, מוזיאונים וספריות יהיה צורך בהצגת התו הירוק החדש. בנוסף, על פי הנחיות משרד הבריאות גם ב'בתי תפילה' ובכללם בתי כנסת - יהיה צורך בהחזקת תו ירוק.

גם בכניסות למסעדות, בתי קפה, אוניברסיטאות ומלונות יהיה צורך בהצגת התו הירוק. עם זאת, בכניסה לבתי מלון יהיה ניתן להציג במקום תו ירוק בדיקת קורונה PCR שלילית שבוצעה בתוך 72 שעות ממועד הצ'ק אין. 

בכניסה למקומות בהם נדרשת הצגת תו ירוק, ילדים יוכלו להציג בדיקת PCR שלילית שתבוצע בחינם במימון המדינה. זאת לעומת כל מי שגילו מעל 12, שיאלץ לשלם בעבור כל בדיקה.